Snažila jsem se vychovat tři děti, ale občas jsem si taky zoufala. Obzvlášť nad jejich upřímností a fantazií.

Jako když se mě ptala ředitelka ve školce, jestli máme doma krysy. Mladší dcera totiž ve školce vykládala, že má doma krysičku v růžové sukýnce, která jí tancuje. Úplně mi zatrnulo s představou kontroly sociálního úřadu a říkám samozřejmě, že žádné krysy nemáme. Po osmi letech jsem oblékala synkovi tílko po dceři a hle! mezi proužkem sloníků a ježečků s jablíčky si trůní řada myšek v růžových sukýnkách.

A vůbec mladší dcera měla různé trapné hlášky a dotazy jako: „A, babičko, kdy už teda umřeš?“ (prababička si stěžovala před dětmi na stáří), nebo: „Co jste dneska ve školce papali?“ „Housku s máslem“ (údajně jediné jídlo za celý den), nebo: „Janinko, co vařila maminka k nedělnímu obědu?“   - „My neobědváme.“ (pravděpodobně jsem rodinu trápila hlady).

A tvrzení “Maminka nikdy nespí,  u nás spinká jen tatínek.“ (večer je ukládám, když se vzbudí v noci, jsem ještě vzhůru a ráno je budím – logicky - nechodím vůbec spát. 

Vikina007

--------------------------

Vikině007 moc děkuji za vtipný příspěvek a všem čtenářkám přeji krásný, slunečný čtvrtek. Během dneška se můžete těšit na spoustu Vašich zážitků a také na soutěž a balíček plný překvapení. My s vámi, vy s námi.... :o)))

Všechny Vás zdravím