Trasa, kterou vám chceme doporučit, vede krásnou krajinou Jižních Čech a zavede vás k Veselským pískovnám, které jsou rozesety kousek od Českých Budějovic. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi. Je dlouhá 46 km, naplánujte si ji na cca 5 hodin. Náš tip – v Českých Budějovicích zaparkujte, vyrazte na cyklovýlet a z cílového místa Veselí nad Lužnicí se vydejte vlakem zpátky do Českých Budějovic. Pokud nemáte kola, doporučujeme půjčovnu kol ČD BIKE www.cd.cz/cdbike na nádraží České Budějovice.
5adeeeba49614obrazek.jpg

Popis trasy
Z Českých Budějovic vyjíždíme kolem Vltavy. Odbočíme na Trogrův Dvůr a přes Hrdějovice a Borek Mojským a Cikánským lesem přes Červený Újezdec přijedeme kolem rybníků Dvořiště a Koclířov do Lomnice nad Lužnicí. Odtud pokračujeme přes Klec, mezi rybníky Nadějské rybniční soustavy a dál kolem Vlkovského rybníka přes Vlkov k Veselským pískovnám. Zde se můžeme vykoupat a také si projít naučnou stezku, kde mimo jiné uvidíme snad jedinou pravou českou písečnou dunu. Do Veselí nad Lužnicí, kde náš výlet končí, se dostaneme po chvilce po cyklotrase č. 1134.

Zajímavosti na trase
České Budějovice – Stotisícová metropole Jižních Čech založená r. 1265 králem Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Malše a Vltavy. Historická budova radnice, Samsonova kašna, Katedrála Sv. Mikuláše, Černá věž, Piaristické náměstí, Dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Rabenštejnská věž.

Lomnice nad Lužnicí – Naučná stezka Velký Lomnický, kostel sv. Václava, rybniční soustavy v okolí – 16 vodohospodář­ských soustav spádovaných z převážné většiny do povodí Lužnice a Nežárky.

Veselí nad Lužnicí – Weisův dům – Blatské muzeum, stará radnice, barokní kostel Povýšení sv. Kříže, naučná stezka Veselské pískovny, lanový park Vávrovka.
5adeeed032b3dobrazek.jpg

Trasa
České Budějovice – Hrdějovice – Borek – Lomnice nad Lužnicí – Klec – Vlkov – Veselí nad Lužnicí.

Povrch
Celá trasa je vedena v obcích po málo frekventovaných cestách a mimo obce po asfaltových cestách nebo cyklostezkách.

Mapu a více informací najdete na stránce http://www.ceskojede.cz/routes/86-trasa-k-veselskym-piskovnam

Pro své výlety můžete využít půjčovny kol ČD BIKE, které najdete v 91 stanicích ve všech 14 krajích včetně Prahy. V nabídce jsou kvalitní krosová, horská, dětská kola, ale také elektrokola a koloběžky. Rezervovat kola si můžete e-mailem, telefonicky, u některých půjčoven prostřednictvím webového formuláře. Možnosti jsou uvedeny vždy u jednotlivých půjčoven na www.cd.cz/cdbike.  Výpůjčka je velice jednoduchá: Potřebujete dva osobní průkazy, přičemž druhý může být např. slevový průkaz In Karta Českých drah, podepíšete smlouvu, zaplatíte vratnou kauci a poplatek za zapůjčení kola a můžete vyrazit na výlet. Možnost vrácení kola i v jiné stanici, než ve které byla vypůjčena, je jednou z největších výhod půjčoven ČD BIKE.

Chcete si půjčit kolo v některé z půjčoven ČD BIKE www.cd.cz/cdbike? Jak na to? Přečtěte si náš článek, kde najdete odpovědi na všechny vaše otázky, nebo se podívejte na www.cd.cz/cdbike.

Naše články:

Partnerem našeho seriálu článků s tipy na zajímavé cyklovýlety po ČR je www.ceskojede.cz.
5adef8c2d8f51obrazek.jpg

Uložit

Uložit