Pocit tíhy v nohou, jejich napětí, noční křeče, pocit oteklých nohou, brnění může být jedním z příznaků chronického žilního onemocnění dolních končetin, které se projeví křečovými žilami, otoky, kožními změnami nebo dokonce bércovými vředy.

Přestože jsou tyto pocity celkem běžné, je třeba toto onemocnění nepřehlížet, a naopak zachytit problém již v začátcích. Chronické žilní onemocnění ženám hrozí 2–3x častěji než mužům. S prvotními příznaky se svěří v začátcích raději kamarádce, než aby se odkázaly do odborné péče lékaře. Případně si „naordinují“ léčbu volně prodejnou mastičkou z lékárny. Ta sice může krátkodobě ulevit, neřeší však podstatu onemocnění.

  • Zajímá vás, jak ulevit od pocitu těžkých nohou?
  • Jak správně sedět nebo jaká je nejlepší prevence proti „křečákům“?
  • A zda má smysl řešit odstranění metliček, které nejsou jen estetickým problémem?

Zapojte se do naší ankety a zeptejte se na problémy spojené s žilním onemocněním MUDr. Roberta Vlachovského, Ph.D., z centra žilní chirugie Vascumed a LF MU a FN u sv. Anny v Brně. Své dotazy na téma otoků dolních končetin, křečových žil nebo metliček nám pište do 20. 6. 2020. Z odpovědí pana doktora zpracujeme článek, který vyjde v našem magazíne v sekci Zdraví.

-> ZAPOJTE SE DO ANKETY ZDE <-
 

Reklama