Určitě znáte nepříjemné situace, kdy se díky ucpanému nosu necítíte dobře, nemůžete dýchat a ucpaný nos vás omezuje nejen v běžné pracovní činnosti, ale také při odpočinku. Těmto stavům se dá předejít pravidelnou hygienou nosu.

Pravidelná hygiena nosu nemusí být vždy nepříjemná a má pozitivní vliv na stav nosní sliznice. Odplavuje viry, bakterie, alergeny a jiné nečistoty, které se na sliznici mohou usazovat. Pokud si nos tímto způsobem pravidelně čistíte, je mnohem menší šance, že vám tyto škodliviny začnou působit obtíže. Ideální je proplachovat nos pravidelně, třeba dvakrát denně, například během pravidelné dentální hygieny.

Nos si proplachujeme nejlépe izotonickými roztoky. Ideálním izotonickým roztokem je přírodní termální voda, která není chemicky upravena a má ideální složení minerálních látek. Takovou termální vodou používá například nosní sprej NasoDrill, jehož voda je navíc bohatá na přírodní síru, která má desinfekční a antibakteriální účinky.

Takovéto nosní spreje mohou používat nejen dospělí, ale také děti a kojenci. Těhotným a kojící ženám pomáhají solné roztoky ulevit od rýmy a ucpaného nosu v době, kdy nemohou používat přípravky s léčivou látkou.
 

Síra má v termální vodě nosního spreje Naso Drill hned čtyři unikátní vlastnosti, které blahodárně působí na nosní sliznici:

  1. má desinfekční a antibakteriální vlastnosti
  2. rozpouští hlen a přispívá k jeho uvolnění (vysmrkání)
  3. obnovuje buňky nosní sliznice
  4. pomáhá předcházet vzniku infekce

Nosní hygiena je ideálním preventivním opatřením nemocí horních cest dýchacích.

Pomáhá však i při již vzniklých potížích, jako je rýma, ucpaný nos, chronická rýma, alergická rýma.

Nosní sprej NasoDrill

Izotonický solný roztok termální vody NasoDrill, který pochází z francouzských termálních lázní Luchon, jež se po staletí specializují na léčbu onemocnění dýchacích cest, je přímo vhodný pro pravidelnou nosní hygienu. Zároveň má hned několik výhod. Obsahuje síru, má uzpůsobený aplikátor, který pasuje i do malých dětských nosíků, je vhodný jak pro denní preventivní použití, tak při nachlazení, chřipce a ucpanému nosu. Je v ekonomickém 100ml balení a je vhodný pro celou rodinu, tedy i pro kojence a děti.

Jak NasoDrill působí?

  • Zvlhčuje nosní sliznici a pomáhá vysmrkávat.
  • Slouží k čištění nosních dutin.
  • Pomáhá snižovat známky lokálního zánětu.
  • Pomáhá posilovat obranné mechanismy nosní sliznice a sliznice horních cest dýchacích.
  • Pomáhá při ošetření u chronické nebo opakující se infekce, např. rýmy nebo zánětu nosohltanu.
  • Pomáhá alergikům - pravidelné oplachování nosní sliznice odplavuje alergeny a zklidňuje nosní sliznici.

Více na www.nasodrill.cz

NasoDrill je zdravotnický prostředek určený k výplachu nosu. Před použitím si přečtěte návod k použití.

NasoDrill je dostupný v lékárnách.

Čtěte také

Reklama