k.jpg

Devadesátky znovu frčí! A to zejména v oblasti módy. K čemu bychom se ale vrátit nechtěli, to je vybavení domácnosti, především technika. Mechanický smeták, který vlastně moc nezametal. Podomní prodavači se snažili o prodej zázračných superdrahých vysavačů.

I Kärcher za posledních více jak 30 let urazil dlouhou cestu. Než se stal lídrem přes úklid a získal své postavení i jako zahradní pomocník Díky neustálému rozvoji technologií je teď náš život jednodušší, domovy rychleji uklizené a práce na zahradě svižná.

Místo novin a gumové stěrky rovnou vysavač na okna

k1.jpg

První vysavač na okna byl uveden na trh v roce 2008. Do té doby jsme se museli spokojit s gumovou stěrkou a „okenou“ a leštit a leštit, aby na oknech nebyly šmouhy. Od vynálezu prvního vysavače na okna sice v porovnání s předchozím historickým vývojem utekl jen krátký čas, ale pokrok byl zaznamenám nevídaný. Prodloužila se doba výdrže baterie o desítky minut. Gumová stěrka, kterou byl původní model vybaven, byla nahrazena speciální silikonovou, která zajistí lepší přilnavost a naprosto dokonalý výsledek mytí oken bez zběsilého leštění hadříkem.

Nejnovějším modelem je bateriový okenní vysavač Kärcher WV6 Plus vybavený inovativní stěrkou ze silikonu, díky níž se dostanete jedním tahem až do spodních částí oken i těch francouzských. Lze ji použít i na zrcadla, dlaždice, stěny sprchového koutu, skleněné stolky nebo třeba okna u auta. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut, takže cca 100 oken. Digitální displej ukazuje zbývající čas provozu v minutách.

Rychlý úklid drobků zvládne malý ruční vysavač

k2.jpg

Na co jste dřív použili smetáček a lopatku nebo onen výdobytek z „osmdesátek a devadesátek“ mechanický smeták, na to dnes použijeme výkonný ruční vysavač Kärcher CVH 2 Premium, který si poradí nejen s drobky na tvrdé podlaze, ale i s nečistotami na koberci, čalounění, mezi polštáři i v autě. Je vždy připraven k okamžitému použití, kdy ho jen stačí vzít z dobíjecí stanice. Vydrží až 20 minut, během kterých si můžete zvolit vyšší sací výkon nebo prodloužení pracovní doby přístroje. Stav baterie detekuje LED světlo.

Tyčový vysavač si na nečistoty posvítí

k3.jpg

Další výdobytek moderní doby, který dal lehce zapomenout nepraktickým domácním pomocníkům je tyčový vysavač. Chuchvalce prachu ukrývající se v temných zákoutích nebo pod pohovkou, které dosud unikaly vašemu zraku, to mají spočítané. O rychlém večerním úklidu po návratu z práce ani nemluvě. Tyčový vysavač vybavený LED světlem je stále připraven posvítit si na nečistoty a ihned je zlikvidovat.

S tyčovým vysavačem Kärcher VC 6 Cordless Ourfamily budete mít domácnost vysátou během chvilky. Zařízení vyniká nízkou hmotností a vysokým sacím výkonem. Vy sami si můžete během vysávání zvolit stupeň zesílení sacího výkonu dle typu podlahy. Na jedno nabití vydrží až 50 min. Aku tyčový vysavač disponuje několika užitečnými funkcemi např. nádobu na prach vyprázdníte jedním kliknutím, ergonomický design vysavače vám zajistí vysátí i v těžko dostupných místech, jako jsou schody a LED světlo na podlahové hubici vám prozradí i skryté nečistoty. Pomocí nástěnného držáku vysavač snadno a rychle uložíte, ale také nabijete. Využijete jej na různé typy podlah např. na parkety, korek, lino i PVC, koberce a díky příslušenství s ním odstraníte nečistoty i z textilních povrchů.

Technický převrat ve vytírání podlahy

k4.jpg

Panelákové byty byly v devadesátkách vybaveny nezničitelným linem, které jsme vytírali smetákem omotaným hadrem na podlahu, v „lepších“ rodinách měli jedny z prvních třásňových mopů, které s oblibou zanechávaly šmouhy na zdi podél podlahy. Dnes jsme díky pokroku ještě dál nejen v kvalitě podlahových krytin, ale máme k dispozici podlahové myčky pro domácnost.

Podlahové myčky Kärcher ukázaly, že umí vytírat stále čistou vodou, obstály při odstranění a sběru jemných nečistot a k tomu navíc umýt podlahu, ale nejnovější model jde ještě o kousek dál.

S aku podlahovou myčkou Kärcher FC 7 Cordless nemusíte před mytím podlah vysávat. Odstraňuje všechny druhy suchých a mokrých každodenních nečistot v jednom kroku bez předchozího vysávání. Jen si vezměte, kolik času tím ušetříte.

Perfektní čištění podlah zajistí technologie čtyř válců, které se proti sobě otáčejí. Přístroj vytírá díky dvěma nádržím stále čistou vodou. Vlasové filtry zajišťující bezchybné sbírání vlasů i chlupů. Na zaschlé nečistoty můžete použít funkci BOOST. Myčka čistí i v rozích a podél okrajů, aniž by zašpinila zdi. Na jedno nabití vyčistíte pohodlně bez kabelů až 135 m2 a otočný kloub umožňuje i snadný úklid pod nábytkem.

Móda devadesátých let se vrací, ale technický pokrok vrátit nechceme. Moderní technologie nám přináší perfektní výsledek za zlomek času a to bychom neměnili.

Více na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz

kl.jpg