Dejte přednost spánku před úklidem

Pokud byste, stejně jako obrovské množství dalších matek, upřednostňovaly práci, úklid a údržbu domácnosti před dosažením osmihodinového nočního spánku, mohli byste se vystavovat riziku deprese, obezity a srdečních chorob. Dejte si proto svolení žít s příležitostným nepořádkem v domácnosti, běžte spát o půl až hodinu dříve a vyspěte se do růžova.

shutterstock-367709207.jpg

Pryč s technologií v ložnici

Dopřejte sobě i svému tělu opravdu kvalitní odpočinek a zakažte se nekonečné koukání do počítače nebo telefonu před spaním. Dejte nejlépe i sbohem televizi v ložnici. Budete méně unavená a plná energie.

Nesledujte jiné matky, které vám dávají důvod cítit se pod psa

Sociální sítě, to je občas o nervy, nemyslíte? Má proto cenu na Instagramu sledovat matky, které stíhají sto věcí naráz nebo mají dokonalý make-up/účes/outfit a neustálý úsměv na tváři? Nenechte se deprimovat a dejte jim raději „unfollow“.

Naplánujte si večer mimo domov

Vyrazte s kamarádkami na dámskou jízdu a užijte si čas od času večer bez partnera i dětí. Uvidíte, že to bude prospěšné pro všechny strany.

Nebojte se občas říci ne

...a upřednostnit samu sebe. Je v pořádku, že chcete mít občas čas na knížku, horkou vanu nebo odchod ke kadeřnici bez doprovodu dětského poskakování.

Nedojídejte po dětech

Jinými slovy – zrodil se nám tu takový nešvar. To, že chystáte jídlo dětem, na dětské talířky s obrázky, neznamená, že musíte pak všechno dojídat po nich. Klidně si udělejte salát, polévku nebo sendvič. Na svůj „dospělácký“ talíř.

shutterstock-554158795.jpg

Používejte masky na obličej

Nanesete a necháte působit. Funguje, pleť nastartuje, hydratuje nebo zjemní. A to za to rozhodně stojí.

Pište, piště a zase pište

Cítíte se jako nejvíce nedoceněná žena a matka na světě? Udělejte krok zpět, posaďte se a napište seznam věcí, za které jste opravdu hluboce vděčni. Začněte se zdravím, krásnými (a občas možná zlobivými) dětmi, manželem nebo partnerem, ale klidně na seznam připište i nové boty nebo lístky do divadla. Pokaždé, když vám nebude hej, si ten seznam přečtěte nebo jej doplňte.

shutterstock-425022403.jpg

Dopřejte si domácí lázně

Odjezd do spa není s dětmi úplně reálný, a tak si je vytvořte sama doma, až půjdou vaše ratolesti na kutě. Napusťte si vanu, použijte pěnu nebo sůl do koupele, zhasněte a rozsviťte svíčky. A pak...pak už jen relaxujte.

Uložit

Reklama