Určitě tu situaci také znáte. Večírek předešlou noc se protáhl, v televizi ten zajímavý film dávali až dlouho po půlnoci, nebo jste prostě nemohly usnout a ráno jste zaspaly. V práci už jste měly být, navíc vás čeká důležitá schůzka a na hlavě máte mastné vrabčí hnízdo. Víme, jak se s ní vypořádat za 5 minut a vytvořit si účes, který nedostatky skryje!

Samozřejmě není od věci mít ve své kosmetické výbavě suchý šampon, který zachrání hodně napáchané škody. Někdy ale ani to nestačí, a tak přijdou na řadu drdoly, vlny či tupírování. Chce to jen trochu cviku a slušivý účes vytvoříte za pár minut.

Vlny zakryjí hodně. K jejich výrobě vám postačí žehlička a trocha šikovnosti. Vrchní vlasy ve finále lehce natupírujte a z předních pramenů upleťte tenké copy, které vzadu sepněte sponkami. A je hotovo!

sdvgdfb

 

U copů ještě zůstaneme. Tentokrát vrchní vlasy uhlaďte a cop veďte po straně podél dolní linie vlasů. Na opačné straně zbylé vlasy sepněte do culíku a můžete vyrazit.

dvdf

 

Stáhněte všechny vlasy k jedné straně, rozdělte do dvou pramenů. Ty jednoduše svažte do tří obyčejných uzlů a zagumičkujte. Zbylé prameny lehce natupírujte.

xdvdfb

 

Pokud chcete docílit efektu bohatého a dlouhého koňského ohonu, vlasy lehce zvlňte. Poté nad sebou vytvořte dva překrývající se culíky a bohatý účes je hotov.

ydvdf

 

Jestliže chcete zůstat u rozpuštěných vlasů, i tady máme řešení. Přední vlasy natupírujte a vyrobte si vpředu jakýsi „bobek“. Postranní vlasy pak uhlaďte a sepněte je vzadu. Zbylé vlasy vyžehlete žehličkou do rovna.

fbgdfb

 

Máte na hlavě takové vrabčí hnízdo, se kterým prostě nehnete? Nevadí! Natupírujte ho, vlasy vzadu svažte do nedbalého drdolu a účes přikrášlete čelenkou.

xfbdf

 

Drdoly se dají tvořit na mnoho způsobů a opravdu to není nic složitého. Takové dva drdoly nad sebou zmáknete za chviličku a nadělají pěknou parádu.

sfdgdh

 

Jste na tom tak špatně, že se sotva vidíte v zrcadle? Pak máme snadnou pomoc, která nezabere 5 minut, ale pouhých 5 vteřin. Veškeré vlasy prostě v předklonu stáhněte k sobě a vyrobte si na hlavě jakousi anténu. Hipsteři z vás budou mít radost!

ergertg

 

Když je opravdu nejhůř a mastné pramínky není možné jakkoliv skrýt, přichází na řadu ozdobný šátek. Prameny vlasů sepněte do rozcuchu a šátek vpředu zavažte. Pokud se některé prameny uvolní, nevadí, jde vám přece o nedbalou eleganci!

erger

 

Zdroj foto: Pinterest

Reklama