shutterstock-1901192041.jpg
Foto: Shutterstock

Asymetrické vnitřní pysky (exotická květina)
Zatímco velké stydké pysky jsou často symetrické, malé stydké pysky mohou být asymetrické. To by mohlo znamenat, že jeden z vnitřních pysků je delší nebo větší než druhý. Někdy mohou mít různé části stydkých pysků různé velikosti, i to je v pořádku.

Zahnuté vnější pysky (oko)
Některé vnější pysky mohou mít zakřivený tvar podobný magnetu, který se na konci dotýká. Tento tvar často vytváří uprostřed okýnko, které odhalí vnitřní pysky.

Výrazné vnitřní pysky (pestík)
Když jsou vnitřní pysky větší než vnější pysky, mluvíme o pestíku. Jde o relativně běžný typ vulvy. Některé takto obdařené ženy mohou pociťovat nepohodlí při používání tamponů, při sexu nebo nošení těsného oblečení, protože jejich vnitřní pysky se odírají o materiál. Někomu to zase ale vůbec nevadí.

Výrazné vnější pysky (stehna)
To jednoduše znamená, že vnější pysky jsou větší než vnitřní. Mají tendenci být na vulvě v nižší poloze a mohou přesahovat spodní prádlo. Do této kategorie se vejdou plné i nafouklé vnější pysky i tenké a volné vnější pysky.

609e4258bd330shutterstock-1542710102.jpgFoto: Shutterstock

Dlouhé, visící vnitřní pysky (vyplazený jazyk)
To je jeden způsob, jak mohou vypadat větší vnitřní pysky.  Z vulvy visí a mohou připomínat zvonek, nebo přípomínat, že vulva vyplazuje jazyk.

Dlouhé, visící vnější pysky (sevřené prsty)
Když jsou vnější pysky delší než vnitřní (na rozdíl od výše uvedeného typu). Vnitřní pysky nejsou v takovém případě vůbec vidět, dokud nejsou vnější pysky odhrnuty.

Malé, uzavřené pysky (sevřené rty)
Na některých vulvách se stydké pysky spojují, takže to ve skutečnosti nejde o dvě sady (vnějších a vnitřních), je to spíš jedna. I když jsou to technicky dvě oddělené části, vnější pysky jsou uzavřeny tak, aby zakrývaly vnitřní. Malé, uzavřené vnější pysky se vyskytují v pornu, i když je to ve skutečnosti relativně neobvyklý typ vulvy. Je to stejné jako když si producenti do porna vybírají abnormálně vyvinuté muže.

Malé otevřené pysky (polootevřená lastura)
U tohoto typu vulvy jsou vnější pysky stále malé, ale jsou od sebe vzdáleny, takže vypadají mírně otevřené.

Viditelné vnitřní pysky (hamburger)
U tohoto typu vulvy se vnější pysky zdají zakřivené nebo vytažené směrem ven, takže téměř prostupují vnitřními pysky.

609e42bfa92fbshutterstock-1136721332.jpg
Foto: Shutterstock

Tohle je pár základních typů vulv, ale ve skutečnosti je každá jiná. Záleží také na barvě, ochlupení či vůni. Stereotypy krásy u nich rozhodně neplatí. Jestli stále tápete, jakým typem je právě ta vaše, rozhodně se nebojte podívat!

Mohlo by vás zajímat: 

Reklama