her.jpg

Foto: Netflix

The Haunting – Záhadné sídlo Bly

Mladá Američanka prchající od své tragické minulosti se ocitla na anglickém panství Bly, kde se má starat o dvě osiřelé děti. Brzy však v domě i jeho okolí začne pozorovat zvláštní jevy i chování některých spoluobyvatel. Největší nebezpečí číhá v jezeře. Pokud se rádi bojíte, máme pro vás tip na jeden vcelku dobrý hororový seriál. Když v noci zavřete oči, možná se vám bude po zhlédnutí seriálu zdát o mrtvých, kteří tento dům hrůzy dlouhé roky obývali. Když je totiž někdo mrtvý, neznamená to, že tu není!


 
Cesta svatojánských mušek

Netflix začátkem února vydal zbrusu nový seriál Cesta svatojánských mušek (Firefly Lane). Sleduje dvě ženy, které jsou od puberty nejlepšími kamarádkami, přestože každá z nich je úplně jiná. V životě čelí mnoha zkouškám a soužení, ale stále mají jedna druhou. Seriál vychází z populárního stejnojmenného románu Kristin Hannah z roku 2008. Katherine Heigl hraje slavnou moderátorku talk show Tully Hart, zatímco Sarah Chalke hraje hospodyňku Kate Mularkey, která se po letech rozhodne opět začít pracovat.


 
Lupin

Na začátku roku 2021 vydal Netflix francouzský thriller Lupin, který si okamžitě získal přízeň mnoha diváků po celém světě. Arsène Lupin vychází z fiktivní postavy vytvořené autorem Mauricem Leblancem na počátku 20. let 20. století, ovšem tato série dostala moderní nádech. Hlavní postavou seriálu je Assane Diop (Omar Sy), jehož život se navždy změnil, když byl teenagerem. Jeho otec zemřel poté, co byl obviněn ze zločinu, který nespáchal. Nyní, po 25 letech chce Assane svého otce pomstít. Aby toho však mohl dosáhnout, inspiruje se svým oblíbeným knižním hrdinou Lupinem a jeho metodami.


 
Dámský gambit

Dámský gambit je americký miniseriál o sedmi dílech založený na stejnojmenném románu Waltera Tevise z roku 1983, který se na konci října objevil na streamovací platformě Netflix. Ihned si získal své fanoušky a slávu. Jde o fiktivní příběh s hlavní hrdinkou Beth Harmon, která je takovým šachovým zázrakem. Když přišla o matku, se kterou žila, byla umístěna do sirotčince, kde poprvé spatřila šachy. Tajně chodila hrát do sklepa se správcem Shaibelem (Bill Camp), který se jejímu talentu nestačil divit. Kam přišla, všechny porazila.


 
Delhi Crime

Indický seriál Delhi Crime je natočen podle skutečné události. Ukazuje zákulisí vyšetřování brutálního trestného činu, který šokoval nejen Indii, ale celý svět. Mladý pár jede domů autobusem, když v tom je za jízdy přepadne šestice mužů včetně řidiče. Oba zbijí a mladou dívku všichni střídavě téměř hodinu znásilňují. To však ještě není to nejhorší, co jí provedou. Brutální trestný čin vyšetřuje policie v Dillí v čele s ráznou DCP Vartikou Chaturvedi, která je odhodlaná dopadnout všech šest pachatelů.

Bariéra

V roce 2045 bylo Španělsko, stejně jako zbytek západního světa, dohnáno do diktátorského režimu nedostatkem přírodních zdrojů. Autoritářské režimy byly zavedeny jako záminka k zajištění bezpečnosti státu po třetí světové válce. Život na venkově je nemožný a ve městě bariéra rozděluje národ na ty mocné a zbytek. Očima jedné rodiny vidíme Madrid rozdělený na dva světy – bohatých a chudých. K tomu všemu se ještě mezi lidmi šíří smrtelný virus.


 
Láska a anarchie

Osmidílný příběh plný romantiky a dramatických okamžiků se odehrává ve Stokholmu. Sofie Rydman (Ida Engvoll) je nezávislá konzultantka čerstvě najatá nakladatelstvím Lund & Lagerstedt, která zde má pomoci s digitalizací. Je ambiciózní, má dobře rozjetou kariéru, manžela a dvě děti. V nové práci Sofie potká mladého IT technika Maxe (Björn Mosten), který jí ze začátku leze na nervy až do té doby, než ji tajně vyfotí během masturbace a začne ji „vydírat“. Jde však o velmi lehkou formu vydírání. Max chce, aby ho Sofie pozvala na oběd. Ta je z jeho přání překvapena a rozhodne se, že tentokrát dá úkol ona jemu. Vše se rychle vyvine ve flirtovací hru.


 
Ví o tobě

Psychiatr David Ferguson (Tom Bateman) a jeho manželka Adele (Eve Hewson) se přestěhovali do Londýna, aby mohli společně začít znovu od nuly. Problém, který za tím stojí, není blíže specifikován. Jejich manželství se zdá být dosti zvláštní. Adele navíc bere spousty léků. David, nešťastný v manželství se brzy zamiluje do své sekretářky Louise (Simona Brown). Ta se náhodou potká s jeho „nic netušící“ ženou a skamarádí se. Netuší však, že se stala součástí nebezpečné a zvrácené hry.


 
Neortodoxní

Čtyřdílný seriál Neortodoxní vás nechá nahlédnout do komunity chasidských Židů ve Williamsburgu v Brooklynu. Hlavní hrdinkou je Esther Shapiro (hraje Shira Haase), která se ve velmi mladém věku provdá za muže vybraného její rodinou. Snaží se být spořádanou židovskou manželkou, ale po roce manželství pochopí, že to není nic pro ni. Rozhodne se tedy opustit jediný život, který kdy poznala, a utéct z Brooklynu po vzoru své matky.

Reklama