Která žena by neměla ráda květiny? Milujeme je v přírodě i na zahrádkách, rády je dostáváme, ale i aranžujeme do váz. A právě kytice ve vázách budou tématem tohoto článku. Jaké jsou jarní floristické trendy? Jaké zajímavé, či netradiční kombinace nás překvapí letos?

Inspirace uměním

m

Po zimě, kdy byly v oblibě spíš tlumené barvy, nastává změna v podobě živějších a zářivějších tónů, které přináší jaro. Mnozí floristé se inspirovali barevnou paletou vlámských obrazů 18. století. V této kytici je patrný odkaz nejen na kombinace barev, ale kompozice, kterou vídáme v zátiších té doby.

Přírodní elementy

m

Přineste si z venku jednoduchou listovou zeleň a přidejte k ní pastelové ingredience jarních květin.

Mimo vázu

Květiny mohou vyniknout i mimo vázu. Třeba jako ozdoby židlí u svatebního stolu. Díky miniaturním vázičkám na každém stonku vydrží girlandy poměrně dlouho. Zvýrazní a prozáří každý prostor a hosté ocení váš květinový vkus.

n

Méně je více

Toto známé pořekadlo platí i ve floristice. Pokud máte radši minimalistický styl, mohla by být vašemu srdci blízká tato kytice. Místo milionu různých květin ve váze použijte jen několik odrůd, které vám pomohou vytvořit pocit pohybu. I barevná kombinace tón v tónu vytvoří krásný objem, který je lehký a vzdušný, přesto svěží a plný.

m

Touha po zelené

Na jaře máme silnou potřebu dívat se do zeleně. Dopřejme ji i květinám ve váze. Jen díky kontrastům brilantní zeleně a teplých odstínů květin si uvědomíme krásu struktur.

m

Japonská inspirace

V době kvetoucích sakur a magnolií by byla škoda nevyužít kombinaci kvetoucích větví s nejkrásnějšími jarními květinami. Tato kytice je dokonalým příkladem

m

Experimentování s barvou, texturou a vůní

Jarní trendy se letos přiklání k využití všech smyslů. Od barev, přes textury, až po vůně. K dosažení obdivuhodných kombinací struktur a vůní se do kytic  přidávají i bylinky, jakož i sukulenty, které přicházejí v různých odstínech a formách.

m

Klasika

V pozdním jaru a na začátku léta si můžete do sytosti užít růží.  Kvetou krásně v nekonečné škále barev. A jsou ideální pro jakýkoli pokoj, jídelním stolem počínaje, nočním stolkem konče.

k

Jedinečnost

Jarní zahrada je plná barev a vůní. Každá květina v ní má vlastní úroveň a krásu. Vychutnejme si jedinečné vlastnosti každého květu.

k

Která květinová vazba je vám nejbližší?

Foto: facebook Veranda

Čtěte také:

Reklama