1. Používejte svislé linie

Pokud byste rádi působili hubeněji, musíte protáhnout postavu. Dosáhnete toho pomocí svislých linií a pruhů. Budete vypadat vytáhleji a na první pohled i vyšší. Samozřejmě ale kombinujte s vkusem a pokud zvolíte halenku se svislými pruhy, spodek už si vyberte jednobarevný.
Pozor, prodloužení nemusíte dosáhnout pouze oblečením, ale i vhodnými doplňky nebo barvami.

2. Tmavé barvy fungují

Ano, tmavé barvy opravdu zeštíhlují, ale nemusíte hned automaticky volit černou a přestat nosit všechny barvy, co máte rádi. Stačí si vybírat tmavé odstíny vašich oblíbených barev. Pomoci vám může i fakt, že studené odstíny (např. modrá, zelená, fialová) opticky zeštíhlují, teplé (žlutá, oranžová, červená) zase mají tendenci rozšiřovat.

shutterstock-1666227232.jpg
Foto: Shutterstock

3. Otevřené svršky

Rozepněte si košili, sako, cardigan nebo kabát a nechte tyto otevřené svršky vlát. Nejenom, že to působí uvolněným a elegantním dojmem, i vy budete působit hubeněji.

4. Monochromatický look

Synonymem pro slovo monochromatický je jednobarevný. Nebojte, se, nebudete vypadat jako v kombinéze. Ale jestli je to na vás moc a neumíte si představit, že budete třeba celá v růžové, zvolte alespoň boty ve stejné barvě jako spodek. Krásně vám to prodlouží nohy.

shutterstock-1635986140.jpg
Foto: Shutterstock

5. Spodní prádlo

Dobře zvolené spodní prádlo dokáže dělat zázraky. Pokud si na sebe plánujete vzít například upnuté šaty a bojíte se faldíků, není nic lepšího než si na sebe pod šaty vzít stahovací prádlo. To se dnes vyrábí velmi slušivé a nemusíte se bát, že by vás škrtilo, naopak, když zvolíte správnou velikost, nebudete o něm ani vědět.

6. Oversize střihy

Oversize střihy spodků i vršků jsou velmi trendy, proto se toho nebojte. Je mýtus, že oversize vypadá špatně na velmi hubené, nebo naopak velmi silné postavě. Sluší všem typům postav, jen musíte vybrat ten správný střih. Stačí zvolit o jednu až dvě velikosti větší, než klasicky nosíte.

shutterstock-1962960814.jpg
Foto: Shutterstock

7. Odhalte kotníky a zápěstí

Holé kotníky v zimě radši vynechte, to by vám byla zima, ale koukající kotníky můžete skrýt ponožkami, punčochami nebo podkolenkami, které nechte . . vykukovat z outfitu, to se dnes velmi nosí. Pokud necháte tato místa viditelná, dodáte celému outfitu lehkost.

8. Velikost vzorů

Vzorované oblečení je skvělé a zajímavé, ale pokud vám záleží na tom, abyste působili štíhleji, zvolte menší a drobnější vzory, které ubírají na objemu. Velké printy naopak přidávají.

shutterstock-1495598981.jpg
Foto: Shutterstock

9. Padnoucí džíny

Džíny jsou univerzální kousek, který snad nechybí v žádném šatníku. Velkou chybou, kterou lidé dělají, je ta, že si vybírají špatnou velikost a střih. Buďte k sobě upřímní a vezměte si velikost, která je vám pohodlná. Zároveň zkuste i jiný střih než skinny s nízkým pasem, naopak dejte přednost volnějším, dnes trendy střihy „mom” nebo „boyfriend” a vyšší nebo střední pas vám pomůže zakrýt bříško.

shutterstock-602669993.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: Julia Silajdžić, Instory, Elba

Čtěte také: