Vesmírný hotel Galactic suite by se měl otevřít pro turisty v roce 2012. Pohybovat se bude po oběžné dráze 450 km na zemským povrchem.

„Jeden pobyt stojí 3 miliony euro, to je v přepočtu asi 87 milionů korun,“ říká Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří. Takový pobyt zahrnuje čtyři dny pobytu ve vesmírném hotelu a osmnáctitýdenní výcvik před odletem na jednom z karibských ostrovů.

Rezervaci již potvrdilo 38 lidí, osm z USA, sedm ze Spojených arabských emirátů, dále pak ze Španělska, Číny, Ruska, Austrálie a Jižní Ameriky.

Moduly hotelu jsou prosklené, takže návštěvníci mohou po celou dobu sledovat Zemi pod sebou.

Hotel Galactic suite se bude pohybovat rychlostí 30 000 km/h a obletí tak kolem zeměkoule 15x za den, což znamená, že turisté mohou sledovat východ i západ slunce několikrát denně!

„Turisté samozřejmě zažijí i stav beztíže, mezi nezapomenutelné zážitky tak bude jistě patřit koupání ve stavu beztíže,“ doplňuje Okamura. „Koupání bude probíhat ve speciální nádobě naplněné 20 litry vodních bublinek.“

Společnost Galactic Suite Project byla založena v Barceloně v lednu 2007 a zaměstnává řadu leteckých odborníků i expertů v astronautice, vědců i průmyslových inženýrů z celého světa.

Podrobnosti o hotelu včetně mnoha fotografií najdete na: www.galacticsuite.com.

Našla byste odvahu strávit 4 dny v takovém hotelu?