5e54fd988a9f3obrazek.jpg
Sjezdovky s perfektním sněhem, nespočet zimních aktivit a prvotřídní nabídka zábavy pro mladé i starší – to vše nadchne srdce každého sportovce. Čtyři lyžařské rezorty mají co nabídnout: lyžování, snowboarding, freeriding, běžkařské trasy, zimní túry pěší i na sněžnicích a perfektně připravené sáňkařské dráhy. Navíc má údolí Stubai jednu z nejlepších nabídek pro rodiny v rámci Alp, díky nimž získalo řadu ocenění. Díky BIG Family maskotům se stane zimní dovolená nezapomenutelným zážitkem i pro male návštěvníky.

Jak se dostat do údolí Stubaital

Lyžařská oblast je vzdálená jen 45 minut cesty od alpské metropole Innsbrucku. Do sněhového ráje na ledovci vyveze návštěvníky lanovka 3S Eisgratbahn. Od výšky 2900 metrů nabízí ledovec záruku sněhové pokrývky od října do června. 
5e54fdc9177b1obrazek.jpg
Ve stanici Gamsgarten čeká na návštěvníky novinka - obrovský mamut B:GIANT, rodinná fotka s ním bude jistě krásnou památkou.

Lyžařské školy a skvěle trénovaní lyžařští instruktoři dávají jistotu nekomplikované lyžařské dovolené celé rodině. Maskoti Big Family to vše okoření skvělou zábavou. 

Výborná nabídka pro rodiny a zábava na sjezdovkách pro malé hosty

V BIG Family Ski Campu na Stubaiském ledovci, největší ledovcové lyžařské oblasti v Rakousku, čekají na malé lyžaře veselí maskoti B.BIG, Mini B and B.GIANT. Zatímco se děti ve věku od čtyř let učí lyžovat, o ty menší je dobře postaráno v BIG Family Kindergarten. 
5e54fdec18fe3obrazek.jpg
Milovníkům dobrodružství a akce nabídne nezapomenutelné zážitky řada zábavných parků: BIG Family Boardercross sjezdy s vlnami a ostrými zatáčkami, BIG Family Slalom nebo kilometr dlouhou sjezdovku BIG Family Fun Slope – to jsou ideální místa pro lyžaře, kteří mají při lyžování rádi trochu adrenalinu. Na budoucí hvězdy freestylu čeká sjezdovka BIG Family Slopestyle.  Za vidění stojí i ledová jeskyně, mysteriózní a fascinující svět věčného ledu – jen 30 metrů pod sjezdovkou.

Super tip: Děti do deseti let mají lyžování zdarma, pokud jsou doprovázeni platícími rodiči.

Doporučujeme vyzkoušet sáňky – je to zábava pro celou rodinu! Úžasné zážitky v Elferu a Serlesu

Tři perfektně upravené sáňkařské dráhy Elferbahnen nabízejí spoustu sněhové zábavy pro celou rodinu. Třikrát týdně je sáňkařská dráha vedoucí do vesnice v noci osvětlena a dráhu do Pinnistalu každý pátek ozáří lucerny. Rychlé sjezdy zajišťují nezapomenutelné zážitky z dovolené. Pro malé hosty, kteří si chtějí procvičit lyžování, je tím pravým místem cvičná oblast v Krößbachu, domovu lyžařské sovy Elfi. Relativně plochý terén s pásovým vlekem a kouzelným kobercem je ideální pro první pokusy na lyžích.
5e54fe4e5b804obrazek.jpg
V Serlesbahnen v Miedersu, království lasičky Serli, čeká na malé lyžařské hvězdy přímo u údolní stanice malebná sáňkařská dráha a velký dětský areál. Různé učební pomůcky, jako jsou pásové vleky nebo magické koberce, usnadňují malým lyžařům jejich první pokusy. Jako vždy, hlavním cílem je legrace a zábava.

Náš tip: nový SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck

Inovativní SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck je skutečně výhodný. Zahrnuje ledovec Stubai a 12 dalších lyžařských středisek v údolí Stubai a oblasti Innsbruck, 3 bazény a 22 lifestylových nabídek, kultury a památek v Innsbrucku a okolí. Poprvé tak jeden skipass nabízí dokonalou zábavu na lyžích i život v pulzující městské atmosféře. Platný je od 1. října 2019 do 10. května 2020. SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck je k dispozici na dobu od 2 dnů déle.

Více informací k dispozici na www.ski-plus-city.com

Trasa – jak se dostat k areálu Stubaiského ledovce?

  • Autem: Z Innsbrucku cca 10 až 20 minut, z Bolzana a Mnichova cca 11 až 2 hodiny.
  • Autobus: Přímá autobusová linka z hlavního nádraží v Innsbrucku, doba jízdy 30 až 45 minut.
  • Vlak: S Deutsche Bahn od 39 eur do údolí Stubai. Stubaitalbahn od centrální stanice v Innsbrucku asi 30 až 45 minut do Fulpmes.

Více na STUBAIER-GLETCHER.CZ

5e54fe8074fe5obrazek.jpgCo si balit na cesty?

Vezměte sebou na hory Fidorky! Ty z aktuální limitované citronové edice v hořké čokoládě vám budou skvěle chutnat! Určitě nehrozí, že vám v batůžku změknou nebo se roztečou. Více na www.vykutalenarostarna.cz
5e53dc3f791e8obrazek.jpg
Nyní v zimě řešíme ochranu pokožky a ochranu rtů před chladem a větrem. Balzámy na rty se vám na horách rozhodně budou hodit! Jaké jsou naše tipy?

Balzám Blistex MedPlus® stick obsahuje speciální hojivé látky (eukalyptus, mentol a kafr), které přináší okamžitou chladivou úlevu a ochranu pro bolavé, vysušené a popraskané rty a navrací jim potřebnou hydrataci. Díky ochrannému faktoru SPF 15 a novému balení je tak skvělým pomocníkem v zimních měsících na horách.
5e53dc2dde953obrazek.jpgBlistex Lip Balzám využijete pro podrážděné a popraskané, které příjemně hydratuje a vyhlazuje. Chrání je také před sluníčkem díky faktoru SPF 10.

Dostupné v dm drogeriích, hypermarketech Globus a na e-shopu Kupkosmetiku.cz.

 
Naše články: