Pokud se vegetariáni rozhodnou dát svému partnerovi ultimátum ve stylu „já nebo maso?”, tak nepochodí. Na sobotu 1. října připadá světový den vegetariánů. Průzkum v této souvislosti odhalil, že až 81 % Čechů by dalo přednost masu na talíři, pokud by takové ultimátum dostali. Průzkumu se zúčastnilo 1904 lidí z Česka.

45 % Čechů se obává, že jim partner bude chtít vegetariánství vnutit

45 % dotázaných se obává, že by jim jejich partner vegetarián, chtěl svou dietu vnutit. Pokud by dotázaní dostali ultimátum ve stylu „já nebo maso“, až 81 % by řeklo takovému partnerovi sbohem…

Vegetariáni si ale nemusí zoufat. Téměř polovina dotázaných (45 %) by totiž konzumaci masa částečně omezila, pokud by je o to partner vegetarián slušně požádal. 36 % z nich by přestali jíst maso před partnerem a 9 % by dokonce přešlo na vegetariánství.

Pouze 5 % vegetariánů by však partnerovi chtělo radikálně změnit jídelníček 

Obavy těch, kteří jedí maso, však nemají opodstatnění. Pouze 5 % českých vegetariánů by totiž chtělo svého partnera převést na vegetariánství. 23 % dotázaných by potěšilo, kdyby jejich partner jedl méně masa a téměř tři čtvrtiny (72 %) si nemyslí, že je potřeba stravovací návyky partnera nějak měnit.

Drtivá většina vegetariánů (96 %) by neměla vůbec problém jít do vztahu s někým, kdo jí maso. Pro srovnání, 92 % lidí konzumujících maso by šlo do vztahu s vegetariánem.

42 % vegetariánů by mělo ve smíšeném vztahu největší problém s vařením a výběrem jídel

Pro 42 % vegetariánů by byla příprava a výběr jídel ve vztahu s někým, kdo jí maso, tím nejtěžším. Pouze 3 % by vadilo dívat se na partnera, jak jí maso. 36 % vegetariánů by také mělo problém s výběrem menu pro speciální příležitosti.

A jak to vidí ti, co jedí maso? 37 % by také mělo problém s přípravou a výběrem jídla. 26 % dotázaných potom s výběrem jídla pro speciální příležitosti a 19 % by se necítilo příjemně, kdyby před partnerem-vegetariánem konzumovali maso.

ds
Pro zvětšení infografiky, klikněte na obrázek

Proč je sdíleni jídla ve vztahu důležité? Odpovídá psycholožka seznamky eDarling Salama Marine: „Sedět naproti sobě u stolu a dívat se jeden druhému do očí je jistě důležitou součástí každého vztahu. Pokud páry úspěšně projdou touto zásadní zkoušku, jejich vztah má do budoucna větší šanci. Pro některé lidi jsou stravovací návyky hodně důležité a mají strach být s někým, kdo jejich stravovací návyky nesdílí. Vztahu proto jenom prospěje, když se oba partneři na výběru jídel shodnou.“

Zdroj: eDarling

Reklama