Psaníčka na večer, velké tašky na den

Tvrzení, že velké tašky jsou pouze na den a jsou nevhodné k večernímu outfitu a opačně, můžete také ignorovat. Samozřejmě, že na koktejlovém večírku asi moc často nepotkáte někoho s nákupní taškou. S velkými taškami se navíc i hůře pohybuje a mohou být nepohodlné. Ale pokud cítíte potřebu nosit v večer větší tašku, opravdu by vám v tom nikdo neměl bránit. Ještě k tomu, když zvolíte opravdu trendy stylový kousek. A přes den si zase klidně vezměte jen psaníčko do ruky, pokud si s jeho velikostí vystačíte.

ertuui.jpg
Foto: Profimedia

Nemíchejte zlato a stříbro

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že by se zlaté a stříbrné šperky za žádných okolností neměly míchat. To je ale už dávno minulost. Šperky je nutné umět kombinovat, ale vždy podle osobního vkusu. Už dávno tedy neplatí, že byste si například nemohli vzít stříbrné a zlaté řetízky, náramky či prstýnky zároveň. Nebo zlaté hodinky kombinovat se stříbrným náramkem a opačně. Spousta šperků už se navíc často vyrábí i v kombinaci obou barev. 

rertrtui.jpg
Foto: Shutterstock
 
Nenoste společně černou a tmavě modrou

Možná už vám párkrát někdo řekl, že míchání tmavě modré a černé kousky je tabu. Jde o pravidlo, které pochází ze světa pánské módy. Jde ale o hodně zastaralé pravidlo. Zkuste si tyhle dvě barvy obléct a uvidíte, že spolu perfektně ladí. A možná jste slyšeli i o tom, že by se černá neměla kombinovat s hnědou. To už neplatí opravdu hodně dávno.

rtrzu.jpg
Foto: Profimedia
 
Oversize můžeme kombinovat jen se skinny

Pravidlo, že oversize svetr či sako můžete kombinovat pouze s úzkými kalhotami je opravdu mimo. Většinou jde hlavně o styl a kombinaci dvou různých kousků a opravdu nezáleží na tom, jestli jsou oba volné nebo oba přiléhavé. Například Skandinávci jsou skvělým příkladem toho, jak dobře vypadá, když společně kombinujete dva oversized kousky. Takže k volnému svetru klidně oblečte i volné kalhoty. A oversize kalhotový kostým může také nadělat hodně parády.

63c68a8718cb6shutterstock-2207223777.jpg
Foto: Shutterstock
 
Denim na denim

Džínová bunda a džínové kalhoty neboli kanadský smoking? Že je to faux pas? Už dávno ne. Bývaly sice doby, kdy byly džínové komplety považovány za něco podřadného a rebelského, ale to je dávno passé. A vědí to návrháři i spousta celebrit. Rozhodně se toho není třeba bát. Klidně jděte v průkopnických stopách Britney Spears a Justina Timberlakea – noste tolik denimu, kolik se vám zalíbí. Slaďte k sobě různé kousky i barvy denimu, a klidně tak vyjděte do ulic.

shutterstock-726734215.jpg
Foto: Shutterstock
 
Nemíchejte vzory

Míchání potisků a vzorů – například pruhů a puntíků – již dlouho není ve světě módy žádným tabu. Je jasné, že není snadné spojit dva různé vzory do něčeho, co dává vizuálně smysl. Ale to, že to není snadné, neznamená, že to je nemožné. Stále více špičkových designérů toto pravidlo už dávno nedodržuje a potisky ve svých pracích kombinuj. A můžete i vy.  Chce to jen odvahu a víru v sebe sama.

rtzzertre.jpg
Foto: Profimedia
 
Barva tašky musí odpovídat barvě bot

Snažíte se barevně ladit tašku s botami? Pokud chcete doplňky zkombinovat rovnoměrně, protože mají nápadnou barvu či podobný vzor, můžete to klidně udělat. To ale neznamená, že nemůžete míchat tašky a boty různých barev a materiálů. Jde o další zastaralé pravidlo.

shutterstock-2043919127.jpg
Foto: Shutterstock
 
Žádné ponožky do sandálů

Mohlo by se zdát, že ponožky v sandálech maří samotný účel sandálů. Dlouho to bylo považováno za kontroverzní a naprosté faux pas. Bylo to trochu jako nošení plavek do sprchy. To je ale už všechno dávno pryč. Svět uznává, že pohodlí trumfuje všechno ostatní. Pokud nošení ponožek k sandálům udržuje vaše nohy v teple a zároveň maximalizuje vaše pohodlí, noste je. Nosí to tak i spousta lidí, kteří jsou proslulí tím, že jsou módními fajnšmekry.

andaly.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Autorka článku, LifeHacker, Vogue