t1.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

Co je vliesová tapeta?
Na pomyslném žebříčku oblíbenosti vliesové tapety postupem času předehnaly ty papírové i vinylové. Materiál tvořený směsí buničiny a syntetických textilních vláken, ze kterého jsou tapety nazývané také jako netkané, vyrobeny, jim propůjčuje mnoho benefitů. Od snadného lepení přes vysokou odolnost až po jednoduchost jejich případné výměny. Pojďme se na výhody vliesových tapet podívat blíže!

t2.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

1. Snadno se lepí
V případě vliesových tapet se tapetování změní v zábavnou kreativní činnost, na konci které vás čeká odměna v podobě krásného interiéru i dobrého pocitu z odvedené práce. Lehkost aplikace spočívá zejména v lepení za sucha. Lepidlo se v takovém případě nenanáší na tapetu, ale přímo na zeď. Tapetu následně přiložíte na vybrané místo a jakmile budete s umístěním zcela spokojení, vyhladíte její povrch speciální stěrkou či houbou.

2. Jsou univerzální
Ačkoliv se může pokrytí stěn tapetami, namísto čistě jednobarevné výmalby, jevit jako poměrně odvážné rozhodnutí, opak je pravdou. Tapety jsou překvapivě univerzální, a tak nejspíš nenajdete kout, kde by působily nevhodně. Díky jejich materiálu jsou netkané tapety vhodné dokonce i do kuchyně, do dětského pokoje nebo do koupelny.

t3.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

3. Pestrý výběr vzorů
Při volbě tapet vhodných pro jednotlivé místnosti budou pochopitelně hrát prim jejich vzor a barevné ladění. Na vliesové tapety lze natisknout jakýkoliv vzor, a proto můžete očekávat širokou nabídku plnou nejrůznějších možností, z nichž bude radost vybírat. Tapety do ložnice hledejte mezi jednobarevnými tapetami, jejichž monochromatický design zajistí poklidnou atmosféru a ničím nerušené snění, tapety do obytných místností pak mohou být naopak o poznání živější – třeba ty z řad geometrických tapet a tapet s přírodními motivy.

t4.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

4. Mají odolný materiál
Jakmile se budou tapety vyjímat na stěnách vašeho interiéru, možná zatoužíte po tom, aby zůstaly navždy jako nové. V takovém případě vás jistě potěší fakt, že si vliesové tapety zachovávají svou barevnost a pevnost, odolné jsou také vůči odření nebo deformaci plastických prvků. I po několik desítkách let tak zůstává jejich krása zachována.

t5.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

5. Omyvatelný povrch
Spočine-li na stěně přece jen šmouha nebo nečistota, vlhčeným hadříkem se jich velmi rychle zbavíte. Obstojí proto i před kreativní činností a špinavýma ručičkama těch nemenších, a tak jimi můžete bez obav dotvořit také interiér dětského pokoje.

6. Šetrné složení
Jak jsme již zmínili výše, netkané tapety jsou specifické svým materiálem složeným s celulózových a polyesterových vláken, které tradiční výrobci tapet, jako je například švédská značka Borastapeter, vybírají v nejvyšší kvalitě a dobarvují barvami na vodní bázi. Výsledný produkt tedy obsahuje pouze látky šetrné jak k životnímu prostředí, tak k těm, kteří se z něj budou těšit u sebe doma.

t6.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

7. Dýchají i izolují
Opomenout bychom neměli ani další z výhod daného materiálu. Na rozdíl od tapet papírových, tolik oblíbených v minulosti, jsou vliesové tapety mnohem prodyšnější, a tak veškeré obavy, že vaše krásné stěny pokryje plíseň, můžete pustit z hlavy. Tapety mají současně vynikající izolační vlastnosti, a to po stránce tepelné i zvukové.

t7.jpg
Zdroj: DesignVille.cz

8. Jednoduše se mění
Podobně jako jejich aplikace, také sundávání vliesových tapet bude zcela bezproblémové. V momentě, kdy se vám daný motiv okouká nebo ztratí na aktuálnosti, velmi snadno, aniž by došlo k poškození stěn, jej změníte za jiný.

V bohaté škále líbivých a do detailu propracovaných vzorů jistě bez problému najdete takový, který vašim stěnám dokonale sedne. Zmíněné výhody vliesových tapet navíc zajistí, že vás svou přítomností budou těšit v každém ohledu.

Reklama