Příprava na to, abyste dosáhla toho dokonalého intenzivního odstínu, začíná ve skutečnosti předtím, než si krabičku s barvou vůbec otevřete.

Má délka vlasů vliv na množství barvy?

Ano. Pokud jsou vaše vlasy delší než po ramena nebo velmi husté, budete pravděpodobně potřebovat 2 krabičky barvy, aby se rovnoměrně obarvily. Také mějte na paměti, že konce dlouhých vlasů mají tendence pohlcovat více barvy, takže doba působení se na konečkách může lišit od zbytku hlavy. 

Je důležitý typ vlasů?

WeledaTyp vlasů má vliv na dobu působení barvícího procesu. Důležitým aspektem je také textura vlasů – zda je vlasové vlákno hrubé (je silné v průměru) nebo jemné (je tenké v průměru).  Hrubým vlasům obecně trvá déle, než absorbují barvu, proto vyžadují delší působení.  Naopak je to u jemných vlasů, kterým to trvá kratší dobu. Suché nebo vlasy s trvalou jsou také náchylnější k rychlejší absorpci barvy. Jak je vidět, veliké množství faktorů ovlivňují dobu působení barvící směsi, proto doporučujeme test na pramínku vlasů, na kterém se efektivně určí ten ideální čas.     

Měla bych vlasy před barvením ostříhat nebo jít na trvalou?

Nový střih vlasů před barvením vám zajistí, aby se plně projevil efekt barvy. A samozřejmě nová barva zdůrazní nový střih.

To samé platí o trvalé. Nejdříve si zajděte na trvalou, abyste ujistila, že nabude nijak narušovat barvící proces. Pokud používáte permanentní barvu, počkejte 7 až 10 dní a vlasy si umyjte šamponem alespoň jednou před barvením.

Některé semi-permanentní barvy (vydrží 8 až 12 umytí) a demi-permanentní barvy (vydrží až 28 umytí) mohou být používány ve stejný den jako trvalá, pokud vlasová pokožka není podrážděná a je v dobrém stavu. Vždy si však přečtěte příbalový leták, abyste se mohla ujistit. Trvalá může zanechat vlasy pórovitější a barva se tak absorbuje rychleji.  

Měla bych si umýt vlasy před barvením?

WeledaObecně byste si neměla mýt vlasy těsně před barvením, protože tím odstraníte přirozený mastný film, který chrání vlasovou pokožku při barvícím procesu.

Ideální je si umýt vlasy 12 až 24 hodin před samotným barvením se semi-permanentími nebo demi-permanentními barvami, u permanentních barev by to mělo být 24 hodin. Pro jistotu si však přečtete příbalový leták, každý výrobce může mít odlišné instrukce.

Můžu míchat různé barvy?

Odstín si můžete upravit podle svých potřeb. Pro nejlepší efekt ale doporučujeme míchat barvy, které jsou od sebe maximálně 2 až 3 odstíny světlejší nebo tmavší. Jinak řečeno, byste neměly míchat blond a černou dohromady. Také byste měly používat barvy od stejného výrobce a ze stejné řady.  

Od kdy bych si měla měřit působení barvy?

Nastavte si na stopkách čas uváděný v příbalovém letáku ve chvíli, kdy jste nanesli veškerou potřebnou barvu. 

Měla bych po barvení použít balzám na vlasy?

Nejlepší je používat vyživující kúru obsaženou v barvě. Balzám, který najdete v balíčku společně s barvou, bylo speciálně testováno pro použití s tou konkrétní řadou barvy, aby pomohl vytvořit lesk a jemnost.

Kdy bych se měla znovu obarvit?

Demi-oermanentní barvy vydrží až 28 umytí, což pokud si vlasy myjete denně, dělá kolem 4 týdnů. Permanentní barvy by měly být oživovány ve chvíli, kdy Vám začne odrůstat – okolo 4 až 6 týdnů. Pokud budete následovat instrukce pro nanesení barvy pouze ke kořínkům, neměly byste mít problém s hromaděním barvy na vlasech.

Skvělý tip:

S NOVOU barvou na vlasy Wellaton 2 v 1 budou vaše vlasy vypadat jako čerstvě obarvené mnohem déle

WeledaKaždá žena miluje zářivé, čerstvě obarvené vlasy, jenže ty mohou rychle vyblednout. Aby se tomu předešlo a barva zůstala déle jako nová, vyvinul Wellaton NOVOU barvu na vlasy 2 v 1 - novinka v domácím barvení vlasů a revolučním způsobem oživuje pigment v půlce cyklu barvení.

  • NOVÁ barva na vlasy Wellaton 2 v 1

V prvním kroku aplikujte barvu Wellaton jako obvykle. Efektivní barvicí receptura pronikne do vašich vlasů a dodá jim zářivou a intenzivní barvu. Hned po barvení použijte vyživující kúru pro lesk, která ochrání jejich povrch, takže se barevné pigmenty nebudou vymývat tak rychle. Barva ovšem postupem času může začít blednout a vnější vlivy jako ultrafialové záření rovněž dokážou pigmenty rozložit a změnit barvu vašich vlasů.

Wellaton proto přišel s jednoduchým druhým krokem při barvení vlasů – sérum na osvěžení barvy mezi dvěma barveními, které oživí barevné pigmenty ve vlasech dva týdny po první aplikaci, kdy začíná barva nejčastěji blednout.

Známý kadeřník Tibor Němec říká: „Není nad právě obarvené vlasy, jenže barva i lesk se mohou rychle vytratit, potom má člověk na vybranou: nechat si je znovu obarvit nebo mít vlasy, které mají do dokonalosti daleko.“Wellaton

Unikátní sérum na osvěžení barvy mezi dvěma barveními značky Wellaton stačí jednoduše nanést na deset minut – není třeba žádný dodávat peroxid ani jiné pomocné látky. Vetřete si jej přímo do vlasů, kde jeho barvicí pigmenty načas osvěží původní barviva.

Tibor Němec doporučuje použití sérum na osvěžení barvy, díky němuž si uchováte svou barvu vlasů, která je nezbytnou součástí vašeho vzhledu: „Všichni jsme už narazili na ženy, které mají skvělé vlasy a jsou si toho dobře vědomy! Mají sebejistý krok a svými vlasy vesele pohazují. Nová barva na vlasy Wellaton 2 v 1 vám prodlouží vzhled právě obarvených vlasů, aniž byste si je musela znovu barvit.“

Uvedení nové barvy na vlasy Wellaton 2 v 1 je počátkem nové éry v domácím barvení, se kterým budou vaše vlasy dlouho vypadat, jako byste si je právě obarvila.

Barva na vlasy Wellaton 2 v 1 je dostupná ve 20 odstínech a doporučená cena je 179,90 Kč.

Reklama