Chcete, aby byl váš parfém znatelný po celý den a vy jste tak mohla sklízet komplimenty na to, jak krásně voníte? Pak by se vám mohlo určitě hodit těchto 8 tipů.

1. Před navoněním se nakrémujte

Věděly jste, že parfém vydrží déle na mastné pokožce? Pokud se tedy nakrémujete před tím, než použijete parfém, budete vonět intenzivněji. Jestliže navíc použijete krém, který patří k parfému, vůně se na vás udrží o hodně déle.

2. Zvolte správná místa na těle

Stále platí, že nejvhodnější jsou pulzní body na těle - zápěstí, za ušní boltce, podkolenní jamky, vnitřní strana lokte. Na těchto místech je tenčí kůže, je více prokrvené a teplejší, tudíž i vůně sálá intenzivněji. Neznamená to, že máte nanést parfém na všechny body, vyberte jich raději jen pár (záleží zda použijeté parfém, toaletku a nebo jen voňavý sprej). Nestříkejte vůni na oblečení, mohla by zanechat fleky.

3. NIKDY netřete zápěstí o sebe!!!

Ano, dělali to vždy všichni, i naše maminky, ale opravdu si tím nepomůžete, ba naopak. Tím, že o sebe zápěstí hned po navonění třete, způsobíte, že se molekuly parfému poškodí a změní svoji vůni. Místo tření zvolte jemné poťupkání zápěstím o sebe. Viz video.

4. Provoňte si i vlasy

Ale POZOR! Nestříkejte parfém přímo do vlasů, jelikož obsahuje hodně alkoholu a vlasy byste vysušovaly. Místo toho naneste vůni do vašeho oblíbeného kartáče, nechte vyprchat alkohol a vlasy jím pročešte.

5. Nepřežeňte to

Znáte to, když jste v malém prostoru s někým, kdo je převoněný až se vám zamotá hlava? Je důležité dívat se na koncentraci vaší vůně. Parfém obsahuje kolem 20 % vonné esence, eau de parfum 10 - 20 %, eau de toilette 10 %, kolínská 5 % a tělový sprej 1 - 3 %.

6. Vezměte si parfém s sebou

Pokud máte dojem, že váš parfém během dne ztrácí intenzitu, není nic jednoduššího, než si ji vzít s sebou. Nemyslíme celý flakon, ale možností je několik - nechat si odstříkat váš parfém přímo v parfumerii do malého vzorečku; doma si přestříkat parfém do cestovního flakonku a nebo natříkat vůni na vatové tamponky, vložit do uzavíratelného pytlíčku a poté se tamponky přetřít na pulzních bodech - názorně ve videu.

7. Dejte pozor na správné skladování

Pokud tak neučiníte, mohou se vůně změnit. Nelíbí se jim denní světlo, teplo a vlhko a uvítají místo, které je tmavé, chladnější a suché.

8. Včas je vyhoďte

Když je skladujete správně, vydrží vám vůně 3 roky. Pokud tedy máte vůni na občasné použití, snažte se ji nanášet častěji, abyste to do 3 let stihla.

Reklama