Foto: Shutterstock

Jarní šaty jsou krásné snad na každé ženě. Dělají z nás něžné víly. Během letošního léta bude v kurzu například tyl, boho styl, krajka, a hlavně velká paleta barev, které si můžete obléct.

Černé šaty

Ačkoliv černá se může zdát jako typická barva kolekcí pro podzim a zimu, letos na jaře s ní nešlápnete vedle. Sáhněte po šatech na ramínka z lehkých látek, které hezky podtrhnou siluetu vaší postavy.

Stradivarius 499 Kč / Zara 699 Kč / Mango 899 Kč

Nadýchané rukávy

Nadýchané rukávy jsou v módě už několikátou sezónu. Letos možná ještě více díky seriálu Bridgertonovi. Návrháři z celého světa do svých jarních kolekcí zařadili nespočet šatů s balónovými rukávy. Když si obléknete minimalistické jednoduché šaty s nafouknutými rukávy, už nemusíte přemýšlet o dalších doplňcích.

Mango 1 299 Kč / Mango 899 Kč / Bershka 149 Kč

Výrazné vzory

Pokud ve vás šaty nevyvolají úsměv, nekupujte si je. Letos budou v módě nejrůznější barevné vzory. Kombinujte je s jednobarevnými kousky. Někdy ani není třeba výrazných doplňků. Barevný kousek je dost výrazný sám o sobě.

Zara 1 299 Kč / Mohito 899 Kč / Zara 1 299 Kč

Úplety

Vzhledem k tomu, že bude i nadále mnoho lidí pokračovat v práci z domova, sází se čím dál více na univerzální kousky. Těmi jsou například i úpletové šaty, které můžete nosit doma nebo klidně i ven. A obléct si je můžete samozřejmě i při pracovní schůzce přes ZOOM. Žádné šaty nesplňují všechno to, co úpletové.

Zara 549 Kč / Bershka 299 Kč / Zara 599 Kč

Kontrastní límce

Tento detail dlouho dominoval ve světě halenek. Nyní přechází i na šaty. Límec, který je v kontrastní barvě se zbytkem šatů, nejčastěji v bílé, vypadá perfektně a elegantně. Už princezna Diana tento trend milovala.

Zalando 2 400 Kč / ZOOT 499 Kč / Mohito 199 Kč

Růžové šaty

Žádná kolekce jaro/léto by nebyla kompletní bez růžové. Barva, která ve vás vyvolá pocit rozkvetlé louky. Barva, která pohladí po duši. Růžová je něžná a ženská. Nebojte se ji nosit. A pokud máte pocit, že v sytě růžové budete vypadat jako „barbína“ sáhněte třeba po jemné baby pink.

H&M 899 Kč / About You 3 149 Kč / H&M 599 Kč

Výřezy na zádech

Výřezy na šatech nebo topech byly jedním z průlomových trendů roku 2020. Na jaře 2021 se pozornost zaměří na odhalená záda. Tento styl se nemusíte bát využít při formálnějších příležitostech, stejně tak jako na pláž.

Zalando 1 144 Kč / Zara 799 KČ / 1 299 Kč

Průhledné látky

Průhledné lásky jsou romantické a zároveň sexy, protože částečně zakrývají a částečně odhalují. U šatů zvolte třeba průhledné rukávy nebo průstřih v pase. Nebo sáhněte po celoprůhledných krajkových šatech, pod nimiž vše důležité zakryje jednoduchá spodnička na ramínka.

 

Mango 2 299 Kč / Reserved 999 Kč / Mohito 899 Kč
 

Reklama