„Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“

Letos se koná Prague Food Festival již osmým rokem. Stal se oblíbeným zážitkem pro všechny milovníky dobrého jídla, kteří chtějí poznat nabídku pražských restaurací, ochutnat zajímavá jídla, obdivovat mistry kuchaře při jejich vaření a užít si příjemný a hezký den v areálu Pražského hradu.

Prague Food Festival

Motto letošního ročníku zní „Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“. A to je přesně to, oč jde všem milovníkům dobrého jídla. Zkusme se radovat z maličkostí a třeba i z dobrého jídla.

Letošní ročník si pro návštěvníky přichystal několi novinek. Zaujal mě především projekt „Ideální školní jídelna“, kde se představí pražské jídelny, které vaří jinak, zajímavěji, zdravěji a ne tak, jak jsme byli všichni zvyklí z dob našeho dětství.

Můžete si poslechnout zajímavé přednášky na téma zdravého stravování, ochutnat jídla a zúčastnit se workshopů.

Pro ty z nás, kteří chtějí strávit na Prague Food Festivalu dlouhý pohodový den, tak bude příjemnou změnou rozšíření odpočinkové zóny.

Prague Food Festival

Jediné, co se mi vloni moc nelíbilo na Prague Food Festivalu, byl nedostatek míst k sezení a k odpočinku. Letos by se to mělo změnit a na návštěvníky čeká Grand lehárna Orangina. Místo, kde se můžete natáhnout na lehátko a užívat si výhledu na chrám Sv. Víta.

A to už se dostáváme k zážitku pro opravdové gurmety. Badoit Fine Dining. Luxusní degustační menu, které pro návštěvníky připraví ti nejlepší kuchaři, které v naší zemi máme. Kapacita jedné degustace je třicet osob.

Budou se podávat 3 chody, amuse-bouche, vše snoubeno s luxusními alko i nealkoholickými nápoji a profesionální obsluhou. S rezervací neváhejte, téměř na všechny šéfkuchaře jsou ještě volná místa a zážitek to bude určitě úžasný!

Prague Food Festival

V Míčovně Pražského hradu bude představen nový projekt „Ceny české gastronomie“ - nejlepší a nejzajímavější šéfkuchaři, farmy, bioprodukty či osobnosti ovlivňující českou gastronomickou scénu. Proběhne též veřejná anketa o nejoblíbenější české jídlo. Otestujete si vaše schopnosti poznávat různé vůně a aroma. Dozvíte se, jak zdravě a chutně vařit.

Já osobně se hodně těším na Kenwood Cooking Show, která podle mě patřila vloni k nejlepším zážitkům. Řada šéfkuchařů, kteří předvádí skvělé pomůcky od Kenwoodu a své dokonale vychytané recepty.

Chystáte se na letošní Prague Food Festival? Co z nabídky vás nejvíce zaujalo?

Krásný zážitek přeje elly.

Reklama