dd.jpg

Foto: Profimedia

Meghan a Harry u Oprah
Od rozhovoru princezny Diany s Martinem Bashirem v roce 1992, ve kterém řekla, že v jejím manželství s princem Charlesem byli „tři“, žádný jiný člen královské rodiny nemluvil tak upřímně vnitřním fungování této „instituce“ jako Meghan v rozhovoru s Oprah. Stěžovala si, že ji rodina nepodržela ani ve chvíli, kdy pomýšlela na sebevraždu, a dokonce jednoho z jejích členů označila za rasistu, když se měl údajně ptát na barvu pleti jejího syna Archieho, než se narodil.
 
Duševní zdraví sportovců
Jedna z nejnadějnějších amerických gymnastek Simone Biles odstoupila z olympijských her v Tokiu. Tato událost zaujala pozornost celého světa a přiměla lidi zaměřit pozornost na duševní zdraví sportovců. Simone Biles se rozhodla na olympiádě neobhajovat zlato v gymnastickém víceboji. Před finále ženského gymnastického týmu se rozhodla odstoupit a upřednostnit svou psychickou pohodu. Další, která otevřeně hovořila o svém duševním zdraví byla grandslamová tenistka Naomi Osaka. V květnu udělala stejně odvážný krok jako Simone Biles a odstoupila z French Open. Uvedla, že se potýkala s návaly deprese už od US Open 2018.
 profimedia-0647774045.jpg

Foto: Profimedia

Bennifer 2.0
V roce 2021 se lidé také rozcházeli a scházeli. A jinak tomu nebylo ani u známých osobností. Jeden slavný pár dokonce jako by prošel bránou z minulosti, konkrétně z roku 2002. Ano, je o oživení vztahu mezi Jennifer Lopez a Benem Affleckem.  

Setkání Přátel
HBO na konci května potěšilo fanoušky seriálu Přátelé. Oblíbená parta z kavárny Central Perk se po letech sešla a zavzpomínala na natáčení. Vzpomínkový pořad byl plný humoru i nostalgie. A také vyplulo na povrch pár zajímavých informací. Třeba ta, že na place probíhal platonický románek mezi Rossem a Rachel, tedy mezi jejich představiteli Davidem Schwimmerem a Jennifer Aniston. Nakonec spolu ale nikdy nic neměli. V cestě jim vždy stála překážka – jeden nebo druhý měl partnera.

sqid-game.jpg

Foto: Netflix

Netflix a jeho Hra na oliheň
Netflix letos bodoval s jihokorejským seriálem Hra na oliheň (Squid Game) vytvořeným Hwangem Dong-hyukem a inspirovaný jeho vlastními socioekonomickými problémy. Rychle se vyšplhal mezi nejsledovanější pořady Netflixu až se nakonec stal nejsledovanějším vůbec.
 
7,8hodinový dokument o Beatles
Dokumentární seriál vydaný na Disney + od režiséra Petera Jacksona nám poskytl jeden z nejintimnějších portrétů tvůrčího procesu Beatles a také toho, co se dělo během nahrávání jejich posledního studiového alba Let It Be. Dokument též dokazuje, že Yoko Ono nemohla za rozpad kapely, ačkoli byla vždy přítomna po boku Lennona.

free.jpg

Foto: Profimedia

#FreeBritney
Protesty zarytých fanoušků proti 13letému opatrovnictví Britney Spears rostly.  V roce 2021 se hnutí #FreeBritney konečně stalo globálním fenoménem. Přelomový okamžik nastal v červnu, kdy Britney Spears prolomila mlčení a u soudu řekla, jak její otec kontroloval její práci, její finance, a dokonce uvedla i zvláště znepokojivé detaily týkající se jejích reprodukčních práv.
Dokumentární film Framing Britney Spears poskytl nový a detailní pohled na to, jak byla zpěvačka v prvních letech své kariéry sexualizována, manipulována a ponižována. Rok 2021 byl však také rokem, kdy se vše v dobré obrátilo. Soud v listopadu otci Britney Spears zrušil opatrovnictví.
 
Návrat Sexu ve městě
Jeden z nejikoničtějších televizních seriálů je zpět! Na konci letošního roku se vrátily hrdinky Sexu ve městě s pokračováním seriálu nazvaným A jak to bylo dál (And Just Like That...). Seriál měl na HBO premiéru 9. prosince. Už samotné přípravy na seriál byly zajímavé. Především okamžik, kdy se Kim Cattrall rozhodla nezopakovat svou roli Samanthy Jones. A světe napjatě sledoval i outfity z natáčení, které se čas od času objevily na internetu. A jak to bylo dál bychom mohli také, mimochodem, zařadit mezi seriály, jejichž pokračování naštvalo nejvíce fanoušků. Ale žádné spoilery! Pokud jste viděli první díl, budete vědět, o čem je řeč.

werwerwerew.jpg

Foto: HBO

Zdroje: Autorka článku, žena-in, iDnes, Vogue, Netflix, HBO