seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Chalupská slať
Kousek od Svinné Lady se nachází největší rašelinové jezírko v ČR a je to parádní místo pro procházky. Pokud máte rádi dřevěné chodníčky, tady se vám bude líbit. Trať je dlouhá jeden kilometr a na plovoucích rašelinných ostrůvcích můžete pozorovat a poznávat různé druhy rostlin, včetně těch vzácných. Cesta je nenáročná, vhodná i pro kočárky.

Stožecká kaple Panny Marie
Tento krásný dřevěný kostelík se nachází v 1. zóně NP Šumava uprostřed šumavských lesů a traduje tu pověst, že pokud se napijete ze studánky, která tu pramení, vyléčí se váš zrak. Je to pravděpodobně jen pověra, ale voda je nádherně čistá. Dohlédnete odtud i na vrchol Třístoličníku, který doporučujeme jako další místo, které navštívit.

Srní
Vypravte se za vlky! V šumavském Srní je umístěn výběh s vlky s vyhlídkovou lávkou. Když budete mít štěstí, vlky můžete pozorovat. K výběhu vede naučný okruh po dřevěné lávce, který má 2 kilometry a který informuje o stopách šelem, rostlinách a zvířatech. A pozor, vstup je zdarma.

Vápencový lom Rabí
Sem vyrazte za smaragdově zbarvenou průzračnou vodou. Tak je zbarvené jezírko uprostřed vápencového lomu. Dřív se tu totiž vápenec těžil a vyrábělo se z něj vápno. Bezprostřední vstup k lomu je zakázán a doporučujeme zákaz neporušovat, jak mají někteří ve zvyku. Nad lomem se nachází vyhlídka, ze které je do lomu krásný výhled.

Čeňkova pila
Vydejte se na místo, kde se střetává řeka Vydra a Křemelná a vzniká Otava. Nádherná příroda, kavárna Kafírna, vodní elektrárna... to jsou místa, která stojí za vidění.

Horská Kvilda
Lyžařské středisko, které stojí za návštěvu v jakékoliv roční období. Každoročně jsou tu v zimě naměřeny jedny z nejnižších teplot a je to tu poseté roubenkami a rašeliništi. Lidé sem jezdí za krásnou přírodou i prověřenými ubytováními.

Švihov
Nedaleko Klatov se nachází vodní hrad Švihov, který můžete znát ze známých pohádek, jako jsou Tři oříšky pro Popelku nebo Korunní princ. Tvoří ho dva paláce, pětipatrová věž a hradní kaple. Určitě stojí za prohlídku, tak se neváhejte podívat dovnitř. Prubněte i turistickou stezku – Švihov a okolí.

Třístoličník
Tohle místo se nachází na pomezí české a německé hranice a čeká tu na vás božský výhled. Z vyhlídkového místa dohlédnete opravdu daleko, třeba na vrcholy Alp a výhledy jsou opravdu dechberoucí. Z místa můžete pozorovat obdivuhodné skalní útvary, které připomínají trůny.

Zdroj: autorka článku, npšumava, kudyznudy, krauzovinacestach

Čtěte také:

Reklama