Milujete krásné vyhlídky a obzory? Pak se s námi vydejte na kole a kochejte se nejkrásnějšími vyhlídkami Českého středohoří. Více najdete na těchto stránkách.

  • Popis trasy:

Z Ústí nad Labem se od kruhového objezdu pod Větruší vydáte po cyklotrase č. 3090 nebo lanovkou vyjedete na Větruši. Terasa přímo nad městem je symbolem společenského vzestupu Ústí nad Labem v počátcích průmyslové revoluce. První vyhlídková restaurace tu totiž vyrostla už v první polovině 19. století. Současnou podobu získala v roce 1897. Podle pověsti zde původně stával hrad, jehož umístění by mu mohl závidět leckterý stratég. Město je odsud skutečně jako na dlani a zároveň lze z terasy kontrolovat dlouhý úsek řeky Labe. Dále budete pokračovat po cyklotrase č. 3090 po lesní cestě s panoramatickými výhledy přes Hostovice a Podlešín.
5adeee176d29fobrazek.jpg

Za Podlešínem je odbočka k Vaňovské vyhlídce. Z hrany čedičového masivu 449 metrů nad mořem je opět krásný výhled do Labského údolí a na vrcholky Českého středohoří na protějším břehu řeky. Poté se vrátíte zpět na cyklotrasu až k rozcestí Chvalov (11 km). Odtud se vydáte po cyklotrase č. 3092 k rozcestí Skalky, od rozcestí k vyhlídce a zpět na cyklotrasu č. 3092 (1,5 km). Vyhlídka Skalky je více vzdálená od údolí, a tak umožňuje širší pohled na krajinnou scenérii Českého středohoří. Dále budete pokračovat přes Stebno do Dubic a do Dubiček ke kostelu Sv. Barbory, kde se nachází restaurace a vyhlídka na České středohoří (6 km).

Poté se vrátíte zpět k rozcestníku KČT a z Dubiček po žluté pěší se vydáte k další vyhlídce – Doerellově vyhlídce, pojmenované po ústeckém malíři Ernstu Gustavu Doerellovi. Právě z tohoto místa maloval Labské údolí zbarvené do bělorůžova v době květů tisíců ovocných stromů. Od vyhlídky se vydáte zpět na pěší žlutou a po ní na rozhlednu u Radejčína. V Radejčíně už je nutné vyšplhat na dvacetimetrovou rozhlednu, aby člověk ještě zahlédl kousek Labe.
5adeee24223f2obrazek.jpg

Na rozdíl od ostatních vyhlídek tu ale získáte i příležitost prohlédnout si České středohoří za sebou včetně nejvyšší hory Milešovky. Odtud pojedete po cyklotrase č. 3009 na rozcestí Habří (13 km). Z rozcestí u Habří dojedete po cyklotrase č. 3071 do Trmic okolo Královského pramene, u něhož měl napájet své volky sám Přemysl Oráč (6 km) a z Trmic zpět do Ústí nad Labem (3,5 km).

  • Trasa: Ústí nad Labem – Podlešín - Dubičky – Radejčín – Trmice – Ústí nad Labem
  • Povrch: převážně štěrk a nezpevněný povrch, minimálně asfalt, budete potřebovat horské kolo

Půjčovny kol ČD BIKE v Ústeckém kraji www.cd.cz/cdbike najdete ve městech Děčín hl.n., Litoměřice město, Louny, Lovosice, Ústí nad Labem hl.n.

Pro své výlety můžete využít půjčovny kol ČD BIKE, které najdete v 91 stanicích ve všech 14 krajích včetně Prahy. V nabídce jsou kvalitní krosová, horská, dětská kola, ale také elektrokola a koloběžky. Rezervovat kola si můžete e-mailem, telefonicky, u některých půjčoven prostřednictvím webového formuláře. Možnosti jsou uvedeny vždy u jednotlivých půjčoven na www.cd.cz/cdbike.  Výpůjčka je velice jednoduchá: Potřebujete dva osobní průkazy, přičemž druhý může být např. slevový průkaz In Karta Českých drah, podepíšete smlouvu, zaplatíte vratnou kauci a poplatek za zapůjčení kola a můžete vyrazit na výlet. Možnost vrácení kola i v jiné stanici, než ve které byla vypůjčena, je jednou z největších výhod půjčoven ČD BIKE.

Naše články:

Více najdete na http://www.ceskojede.cz/routes/323-za-nejkrasnejsimi-vyhlidkami-ceskeho-stredohori

Partnerem našeho seriálu článků s tipy na zajímavé cyklovýlety po ČR je www.ceskojede.cz.
5adef88f1f803obrazek.jpg

Uložit