„Cílem našeho projektu je dětem, co nejsrozumitelnější formou vysvětlit, v jaké situaci se ocitly, co je čeká, na co se mají připravit. Snažíme se podpořit představu, že nový orgán je vlastně kamarád, který pacientovi pomáhá, aby se mu dobře žilo, aby byl zdravý a šťastný,“
popisuje Ing. Štěpán Kadlec, zakladatel spolku Jsem tvůj nový kamarád.

Projekt odstartuje na půdě Thomayerovy nemocnice v Praze a následně se bude snažit navázat partnerství s dalšími zařízeními v ČR. Jak bude v praxi probíhat? Každý malý pacient, který bude po zákroku a ve stabilizovaném stavu, dostane batůžek, který bude obsahovat dárky. Mimo praktických drobností najdou v batůžku knihu, která jim prostřednictvím čtivého příběhu chlapce, který si stejně jako oni prošel transplantací, osvětlí, co se stalo, co se bude dít dál a jak o sebe do budoucna pečovat. Hlavním dárkem v balíčku je plyšový orgán - nový kamarád. Plyšák bude do batůžku přiložen podle toho, jaký orgán byl dítěti transplantován. V první fázi v podobě jater, následovat budou ledviny, srdce či plíce.
„Jsem velice rád, že projekt „Jsem tvůj nový kamarád“ startuje v naší Thomayerově nemocnici. Tyto aktivity vítáme, jelikož pomáhají dětským pacientům po náročných transplantacích, aby lépe vnímaly, co se s nimi děje. Chceme jim pobyt v naší nemocnici co nejvíce zpříjemnit“, řekl ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. a dodal: „Přeji Štěpánovi Kadlecovi, aby se mu s projektem dařilo a pomáhal dětem, kterých se léčba transplantací týká“.