Foto: Shutterstock

Voda

Určitě vás nepřekvapuje, že je voda na tomto seznamu na prvním místě. Jde o nejlepší nápoj, který můžete pít, když chcete hubnout. Před jídlem vypijte sklenici vody a budete se cítit plnější. Potom se nebudete zbytečně přejídat. Když občas cítíte hlad, máte většinou ve skutečnosti jen žízeň. Takže se stačí napít. Pití dostatečného množství vody vám pomůže nejen zhubnout, ale je pozitivní i pro vaši pokožku.
 
Voda s ovocnou šťávou

Pokud nejste příznivcem čisté vody, oživte ji trochou šťávy z ovoce. Nikoliv však sirupy a dalšími dochucovadly. Vymačkejte si do sklenice s vodou třeba citrón, pomeranč nebo limetku. Samozřejmě můžete přidat i trochu šťávy, pokud chcete vodu trochu přisladit. I když bude nyní voda o něco sladší a s příchutí, pořád je to jeden z nejlepších nápojů, který pít při hubnutí.
 
Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje speciální antioxidanty, katechiny, které stimulují metabolismus, a tělo pak spaluje více tuků. Analýza 14 studií ukázala, že lidé, kteří pili hodně zeleného čaje, shodili při dietě o čtyři kila více, než lidé, kteří ho nepili.
 
Bílý čaj

Zelený čaj je hvězdou mezi zdravými nápoji. Skvělý je však i bílí čaj. Obsahuje účinnou kombinaci pro spalování tuků – kofein a katechin EGCG. Ten zabraňuje tvorbě nových tukových buněk. Podle mnoha výzkumů také bílý čaj stimuluje metabolismus a schopnost těma rozkládat existující tuky a využívat je k výrobě energie.
 
Káva

Dobrá zpráva, pro všechny milovníky kávy. I šálek kávy vám pomůže zhubnout. Samozřejmě v případě, že do něj nepřidáváte velké množství mléka a cukru. Kávová zrna obsahují mnoho antioxidantů, které jsou pro tělo prospěšné v mnoha ohledech. Jedním z nich je, že ovlivňují náš metabolismus a tím i spalování tuků, a také chuť k jídlu. Kofein také zvyšuje množství adrenalinu v krvi. Ten vysílá signály k odbourávání tukových buněk a jejich uvolňování do krve.
 
Grepový džus

Pokud dostanete chuť na sladký nápoj, ovocný džus zní jako dobrá volba. To ale není tak úplně pravda. Ačkoliv to může znít, že jsou zdravé, často to bývají cukrové bomby. Pro dietu tedy nic moc. Pokud ale přece jen bez džusu nevydržíte, sáhněte po menší sklenici grapefruitového džusu. Ještě lépe uděláte, když si vymačkáte šťávu z čerstvého ovoce. Grapefruit snižuje hladinu cholesterolu, má pročišťující účinky, má málo kalorií a také snižuje huť k jídlu.
 
Kokosová voda a melounová voda

Během cvičení nebo po něm je dobrý si dát sladký nápoj. Sáhněte po kokosové nebo melounové vodě. Oba mají nízký obsah cukrů. Meloun je navíc bohatý na L-citrulin, aminokyselinu, která pomáhá odstranit kyselinu mléčnou ze svalů a snížit bolest a únavu svalů.

Reklama