Inspirujte se několika jednoduchými zásadami, které vám ulehčí cestu k dokonalému chrupu.
5b7aa9dc2adb6obrazek.jpg


Zdroj: fotobanka unsplash.com

 1. Čištění zubů
  To, že je každodenní čištění zubů důležité, ví snad každý. Na co ale spousta lidí zapomíná, je správná technika, kterou byste rozhodně neměli podceňovat. Jak a kdy tedy správně čistit zuby? Hygienu chrupu byste měli provádět minimálně dvakrát denně, a to ráno a večer. Tento rituál by měl trvat přibližně dvě minuty. Správné čištění provádějte jemnými krouživými pohyby a nezapomeňte na nejrůznější zákoutí. Na závěr si vyčistěte i jazyk, na kterém se také usazuje nespočet bakterií.
 2. Vhodný kartáček
  Správná volba kartáčku je základ zdravého čištění zubů. Vždy vybírejte jemný kartáček, který nebude poškozovat sklovinu a dásně. V poslední době se rozmohl trend ekologických zubních kartáčků, které jsou plně rozložitelné. Kromě toho, že se skvěle postarají o vaše zuby, tak zároveň nezatíží naši planetu dalším plastem. Vybrat si můžete například bambusový zubní kartáček od značky My White Secret. V neposlední řadě myslete na to, že kartáček musíte pravidelně obměňovat, nejpozději však jednou za tři měsíce.
 3. Zubní pasta
  Dalším neopomenutelným pomocníkem při čištění zubů je samozřejmě zubní pasta. Při jejím výběru sledujte jaké má složení a dejte přednost druhům, při jejichž výrobě byly použity přírodní ingredience. My White Secret na trhu dokonce představila koncept denních a nočních zubních past, které se vám přes den postarají o svěží dech a v noci budou pracovat na tom, aby byly vaše zuby bělejší a lesklejší.
  5b7aaa1b5fc4aobrazek.jpg
   
  Mezizubní kartáček
  Kam nedosáhne běžný zubní kartáček, tam musí nastoupit mezizubní, který se dostane i do těch nejtitěrnějších míst ve vaší ústní dutině. Mezizubní prostory bývají různě úzké, proto můžete vybírat z pestré škály velikostí mezizubních kartáčků. Se správným výběrem vám poradí váš zubní lékař nebo odborník ve specializovaných prodejnách s produkty dentální hygieny.
 4. Pravidelná návštěva zubního lékaře
  I přesto, že máte dojem, že se o vaše zuby správně staráte a nemáte s nimi žádný problém, tak neopomíjejte návštěvu zubního lékaře. Na pravidelnou prohlídku byste se měli objednat jednou až dvakrát do roka. Zubař může odhalit problém, o kterém vy nevíte, a začne ho brzy řešit. Popř. zjistí, že máte zuby skutečně v pořádku a pošle vás s úsměvem domů.
 5. Dentální hygiena
  Dentální hygienik vás naučí nejen správnou technikou čištění zubů, ale odstraní i zubní kámen nebo plak na zubech. Pokud budete opomíjet pravidelné odstraňování zubního kamene, můžete si zadělat na velký problém s dásněmi. Tento krok se opravdu nevyplácí podcenit.
 6. Bělení zubů
  Pokud nejste spokojeni s odstínem zubů, tak je jednoduchým řešením jejich vybělení. Buď se můžete svěřit do péče odborníka, nebo vyzkoušet domácí bělení zubů. U profesionála si připlatíte, ale máte zaručeno, že bělení bude provedeno šetrně a rozdíl bude viditelný. Běžné produkty na bělení zubů nemusí splnit vaše očekávání a může se stát, že nepříznivě ovlivní stav vašeho chrupu. Ale ne všechny produkt na bělení zubů jsou špatné. Šetrné bělení, které vám vykouzlí bělostný úsměv, nabízí značka My White Secret, která má ve svém portfoliu bělicí pásky na zuby. Abyste předcházeli zabarvení zubů, snažte se omezit i potraviny, které obsahují vysoký pigment (např. borůvky, červené víno, káva atd.)
  5b7aa9bd0c5aaobrazek.jpg