Je velmi pravděpodobné, že některá z moderních technických vymožeností už je dávno součástí vaší domácnosti a možná si to ani neuvědomujete, protože umí být opravdu nenápadné. Pro inspiraci nabízíme přehled toho, co všechno tyhle chytré mašinky dovedou. Náklady na jejich pořízení přitom nejsou nijak vysoké v porovnání s užitkem, který přinesou.

1. Ovládání teploty na dálku

Přijít do příjemně vyhřátého bytu je součástí pocitu pohody, obzvlášť po náročném dni v práci nebo třeba po víkendu stráveném mimo domov. Ideální teplotu teplotu doma udržíte díky moderním termostatům. Jednoduché zařízení dokáže udržovat požadovanou teplotu v jednotlivých místnostech a také dokáže topení zapnout přesně tehdy, kdy se vám to hodí. Pokročilejší modely, které bývají součástí sestav pro chytrou domácnost nebo třeba moderních alarmů, je možné dokonce na dálku ovládat prostřednictvím mobilní aplikace.

2. Automatické ovládání světel

Pokud odjíždíte na dovolenou, hodí se vám automatické rozsvícení světel v určitou hodinu jako ochrana před zloději, byt nebo dům pak působí, jako by byl někdo doma. Stejně tak se hodí, aby se vám při příchodu domů automaticky osvětlila příchodová cesta nebo příjezd z garáže.

3. Přehled o autě i při odtahu

Pokud žijete ve městě či občas jezdíte do míst, kde hrozí za špatné parkování odtah a pokuta, určitě oceníte, když bude součástí vašeho alarmu náklonový snímač. Ten vám prostřednictvím mobilní aplikace oznámí, že s autem někdo manipuluje – a vy můžete zakročit dřív, než odtahová služba stačí dokončit svou práci.

4. Čistý vzduch doma i v kanceláři

5bc8451d5341fobrazek.png

Čističky vzduchu byly dříve spíše doménou nemocnic a léčebných ústavů. Nyní už jsou natolik cenově dostupné, že si je domů může pořídit každý. Přístroj, který čistí vzduch v naší domácnosti od prachu, zápachu, virů, bacilů, zvířecích alergenů i těch ostatních, jako jsou pyl a plísně poletující ve vzduchu, je dobrou investicí. Čistička si dokáže poradit is cigaretovým kouřem, což je určitě velký benefit pro domácnosti kuřáků.

TIP:

Chcete mít jistotu čistého vzduchu i v kanceláři či na cestách? Přesouvání čističky není zrovna praktické, většina čističek navíc není moc skladná. Určitě proto oceníte USB čistič vzduchu Sygonix, který je ideálním společníkem nejen na cesty, ale i do kanceláře. Díky možnosti zapojení prostřednictvím USB nabízí neomezené možnosti použití. Provoz je možný například i přes PC, powerbanku apod. Do zásobníku čističe si navíc můžete nakapat pár kapek éterického oleje, a zpříjemnit si tak dlouhou pracovní dobu.

5bc845009ad4bobrazek.png

Čističku vzduchu Sygonix zakoupíte na e-shopu Conrad a 919 Kč vč. DPH. Pro více informací navštivte www.conrad.cz

5. Čidla pro únik vody i plynu a na detekci kouře

Chytré nenápadné detektory, které bývají součástí moderních alarmů nebo komplexních řešení chytré domácnosti vás upozorní na hrozící nebezpečí v podobě živlů, jako je vypuknutí požáru nebo únik plynu či vody, a varují vás dřív, než dojde ke škodě. Mezi další chytré funkce, které oceníte, patří například upozornění na překročení teploty v místnosti či na nadměrnou spotřebu elektřiny. Veškeré možné problémy detektory hlásí přes mobilní aplikaci, takže máte vždy vše pod kontrolou.

5bc8443db6176obrazek.png

6. Zahrada na dálkové ovládání

Nejen interiér vašeho domova můžete ovládat na dálku. Třeba zavlažování trávníku je možné s chytrými přístroji nastavit na konkrétní hodinu, nebo jej zapnout v případě potřeby přes mobilní aplikaci odkudkoliv. Nastavit si můžete také rozsvícení příjezdové cesty a také na dálku otevřít vrata garáže.

7. Online kamera pro dokonalý přehled

Na mobilní aplikaci lze v dnešní době napojit i kameru umístěnou u vás doma. I ta bývá např. součástí moderního alarmu. Prostřednictvím mobilu tak můžete kdykoliv zkontrolovat, jestli je u vás doma všechno v pořádku, zda dorazily děti ze školy, apod. Při napojení na alarm v případě poplachu díky kameře zjistíte, co se děje a jestli se nejedná třeba jen o planý poplach, který má na svědomí kočka.

TIP:

Online IP kamera od firmy Jablotron dokáže při napojení na alarm díky funkci videosekvence v aplikaci MyJABLOTRON ukázat v případě poplachu video z místa, takže máte o situaci přehled. Nahrává 30 vteřin před a po spuštění poplachu. Pokud jsou kamery navíc napojeny na pult centrální ochrany, umožní operátorům nahlédnout do objektu a ověřit, zda se jedná o skutečný poplach. Díky IP kameře můžete do prostoru kdykoliv vstoupit prostřednictvím funkce livestream a ověřit, jestli u vás řádí domácí mazlíčci, děti nebo zloděj.

Reklama