Čím je člověk starší, tím více vidí věci s odstupem času a může zhodnotit, co by udělal jinak. Když si vzpomenete na to, když vám bylo 20, co byste změnili? Možná byste se chovali jinak, kdybyste mentálně byli v tom věku, ve kterém jste aktuálně teď. Tohle jsou užitečné rady pro vaše mladší JÁ:

dva.jpg
Foto: Shutterstock

1. Nedělejte si starosti s tím, co si o vás myslí ostatní

Zaměřte se na to, jak se cítíte a věnujte pozornost tomu, co si o vás myslí lidé, kteří jsou vám blízcí, na tom záleží úplně nejvíc. 

Ale co se týká cizích lidí, neřešte jejich názory na vás. Nečtete myšlenky, abyste věděli, co si o vás kdo myslí a zároveň neřídíte vesmír, takže nemůžete ovládat to, jak na vás lidé budou reagovat. Důležité je být spokojený sám se sebou a jednat čestně.

2. Nenechte si vše líbit

Nedovolte, aby vás někdo urážel, napadal nebo se k vám choval neuctivě. Není to v pořádku a neexistuje žádný důvod, proč by to někdo měl dělat.

3. Mějte rádi sami sebe a netrestejte se za to, že děláte chyby

Pokud se chcete posouvat a něco nového se naučit, dovolte si dělat chyby. Je to jediná cesta, jak růst. Každý dělá chyby a je to normální. Raději se ze svých chyb poučte do budoucna. Buďte na sebe hodní a odpouštějte sami sobě.

4. Buďte trpěliví

Ve dvaceti letech máte pocit, že máte málo času a něco vám uteče. Rychle toho co nejvíce dokázat, zažít, vdát se, mít děti. Nikam nespěchejte a věřte, že všechno má svůj čas.

5. Názory si někdy můžete nechat pro sebe

Svět je plný lidí s různorodými názory a vždy se setkáte s někým, kdo si bude myslet něco jiného než vy. Je to v pořádku, a proto se nesnažte nikoho přemlouvat, že zrovna vy máte tu pravdu. Je to zbytečná ztráta času.

6. Buďte vděční za svou rodinu

Nadáváte na to, že byste chtěli mít jinou rodinu nebo změnit některé její členy? Pamatujte, že žádná rodina není perfektní a měli byste být rádi za tu svou, ať už je jakákoliv. Jinou totiž už mít nebudete. 

7. Riskujte

Jistota je příjemná a pohodlná, ale pokud nic nezkusíte, nic nezískáte. Riskujte a berte každou příležitost. 

Pokud jste mladí nebo znáte někoho v mladším věku, ukažte mu tenhle článek, aby se poučil z chyb druhých.

Čtěte také: 

Reklama