Léky

5b45db3527033obrazek.jpg
Také máte léky uložené v lékárničce v koupelně? Chyba! Měnící se teplota a vlhkost z horké sprchy mohou snadno narušit stabilitu, kvalitu a účinnost všech léků. Tak šup s nimi třeba do kuchyně.

Make-up a štětce

5b45dd399b5b8obrazek.jpg
Opět platí, že teplo a vlhkost v koupelně mohou také tyto výrobky ničit, což snižuje jejich životnost.
Navíc, štětce a oblíbené make-up houbičky už jsou tak jako tak rájem pro bakterie, a tak není důvod to přiživovat. Myjte je pravidelně a uchovávejte mimo koupelnu.

Parfémy

5b45dd577afb7obrazek.jpg
Od prvního použití parfému začne vaše oblíbená vůně procházet změnami, které ovlivňuje oxidace.
Přítomnost tepla a vlhkosti zrychluje samotný proces tím, že zničí molekulární integritu a způsobí, že se vaše vůně rychleji zkazí. Přidejte je proto do seznamu věcí, které se přestěhují třeba do ložnice.

Žiletky

5b45dd81a32c4obrazek.jpg
Přítomnost žiletky ve sprchovém koutě nebo na vaně a kontakt s vodou a vlhkostí ji může rychleji otupit a navíc způsobit korozi kovu. Extra násady tedy nechte mimo koupelnu a samotnou žiletku osušte ručníkem hned po použití a dejte na suché místo.

Elektronika

5b45dda1b6f64obrazek.jpg
Velká vlhkost může poškodit věci jako je rádio, iPod a dokonce i nabíječky telefonů. Pokud není spotřebič speciálně vyroben pro použití v koupelně (například elektrický zubní kartáček), nechte jej venku.

Laky na nehty

5b45ddc1e04d2obrazek.jpg
Zdá se vám, že má váš lak na nehty trošku jinou barvu nebo se mu změnila konzistence? Důvodem může být pára, která se dostala pod špatně uzavřený kryt. Pozor na to!

Opalovací krémy

5b45dde99ca45obrazek.jpg
Kromě potřebného SPF mohou krémy také ztratit svou účinnost rychleji, když jsou uloženy na teplém místě. Teplo a pára mohou dokonce v krémech tvořit plísně.

Uložit