shutterstock-1867366927.jpg

Foto: Shutterstock

Ze všech beuaty trendů jsou nehty tím nejhravějším. Od nail artu z éry roku 2000 i po barvách minulého roku určenými společností Pantone si trochu odpočineme a upřímně, některým z nás se po nich ani stýskat nebude. A zapomeňte i na zvířecí vzory, jako jsou leopardi, krávy nebo zebry… Letos to bude trochu menší divočina! Ale to neznamená, že to bude nuda.
 
3D detaily

Letos budou v módě nehty ozdobené nejrůznějšími 3D šperky. Od malých kroužků navlíknutých v nehtu až po nalepovací kamínky. Možná nejde zrovna o nejpraktičtější trend roku, ale rozhodně o nejzajímavější.

Mixování

Každý pes jiná ves? V tomto případě spíše každý prst jiný lak. Pozoruhodným trendem bude různorodost – na každém nehtu jiný odstín, jeden nehet matný a druhý lesklý či třpytivý... Nebo můžete zkusit kombinovat francouzskou manikúru s celoplošným nánosem barvy. Fantazii se meze nekladou. Zkrátka, dejte si na každý nehet to, na co se budete cítit.

 

Very Peri

Ano, ani v manikúře se nevyhneme barvě roku, kterou je fialová nazvaná odborně Very Peri. Na nehtech ale nevypadá rozhodně špatně. Nejvíce parády s ní uděláme během jara a léta, kdy bude hezky ladit s pastelovými barvami na oblečení.


 
Zelená

Zelená barva na nehtech může někoho vyděsit. Není zrovna typická a rozhodně ani ne příliš oblíbená. V roce 2022 ale pofrčí ve všech odstínech. Na jaře můžete sáhnout po světlejších odstínech, klidně i křiklavě zelené, na podzim a zimu se zase více hodí tmavší odstíny.

Nude

Pokud patříte spíše mezi ty, kteří sahají po více neutrálních odstínech, které jsou přirozenější, a navíc se hodí téměř ke všemu, co si vezmete na sebe, máme pro vás dobrou zprávu – nude odstíny budou letos populárnější než kdy dříve.


 
Motivy

I když jsme výše slibovali, že to bude menší divočina, ani letos se nevyhneme motivům. Chce to přece jen trochu oživit. A tak nás určitě neminou květiny, smajlíci, houby, duhy, motýlci, jahody, hvězdičky… A v zimě určitě nebudou chybět ani nějaké ty vločky nebo stromečky.

Galaktické nehty

Inspirace přímo z nebes. K tomu budete potřebovat námořnickou modrou a fialové odstíny laků. Pak taky třeba nějaké ty stříbrné nebo zlaté… A nebo sáhněte rovnou po černém či tmavě modrém laku se třpytkami. Vytvořit si galaktické nehty není zas taková věda. A když půjdete k šikovné manikérce, může vám přidat třeba i vzor vašeho hvězdného znamení. Galaktické nehty totiž budou dalším trendem tohoto roku.


 
 
 Zdroje: Vogue Mexico, Harpers Bazaar, Elle