ak.jpg
Zdroj fotografie: Sparkys

 • Líný tenis
  Pokud patříte mezi milovníky sportovních aktivit, perfektní mix relaxace a sportu nabízí líný tenis. Stačí vám k tomu lehké, plastové pálky a molitanový či gumový míček. Přízvisko „líný“ si vysloužil proto, že míček létá mnohem pomaleji než u klasického tenisu – navíc ho můžete nechat dopadnout na zem (u betonového či asfaltového povrchu), takže se u hry tolik nezpotíte. Rychlejší alternativu pro pokročilé představuje také plážový tenis, stolní tenis nebo badminton.
 • Petang
  Je jedno, jestli vám je šest, dvacet nebo sedmdesát, tuto francouzskou hru si zamilujete. V petangové sadě najdete osm velkých koulí a jednu malou kuličku. Vaším úkolem je vyhodit kuličku a pak hodit svou koulí tak, aby se k ní co nejvíce přiblížila. Vyhrává ten, kdo je svou koulí nejblíže. Výhodou této hry je to, že ji můžete hrát na téměř jakémkoliv povrchu.
 • Frisbee
  Super aktivita do parku i na zahradu. To je házení s frisbee diskem alias létajícím talířem, který je vhodný děti už od 4 let. Vymyslet s ním můžete celou řadu her – ať soutěžení, kdo se s ním trefí do určitého terče (nebo místa), nebo počítání, kolikrát ho chytíte, aniž by vám spadlo na zem. Tato hra prověří vaše reflexy a koordinaci. A co víc, můžete do ní zapojit i své čtyřnohé parťáky.
 • Skákání na trampolíně
  Trampolíny patří mezi největší venkovní lákadla – a to nejen pro děti, ale také dospělé. Skákání na trampolíně podporuje koordinaci, zvyšuje kondičku a umožňuje skvělé protažení svalů. Přináší dokonce ještě lepší zdravotní benefity než skákání přes švihadlo. Pokud máte na zahradě volný plácek, trampolína bude perfektní fit.
 • Minigolf
  Spoustu legrace zažijete také s minigolfovou sadou, se kterou můžete trénovat své odpaly, odhad i jestřábí zrak. Obsahuje jak hole a míček, tak různé překážky, kterými máte svůj míček úspěšně prostřelit. Výhodou této venkovní hry je to, že se s ní zabaví jeden člověk, ale také pár nebo rovnou celá rodina.
 • Vystřelovací kornouty
  Jak rychlé máte reflexy? S kornouty na chytání míčků to rychle zjistíte. Stačí umístit míček do hrdla kornoutku, namířit a zmáčknout spoušť. Úkolem spoluhráče je míček chytit do vlastního kornoutku a vystřelit zpět. Tuto hru můžete hrát nejen ve dvojici, ale také v početnější skupině. O zábavu bude postaráno.
 • Catch ball
  Natrénujte házení, chytání i koordinaci. S catch ballem vypilujete tyto schopnosti k dokonalosti. Sada se skládá z terče, který si nasadíte na ruku, a chlupatého míčku. Vaším cílem je strefit se do terče spoluhráče. Povrch terče je vyrobený ze suchého zipu, takže se na něj míček krásně přilepí.

Nakupte vybavení a vzhůru do toho
Ať už máte zahradu nebo raději chodíte do parku, čas strávený venku si těmito aktivitami opravdu užijete. Vybavení můžete pořídit v prodejnách či na e-shopech s hračkami nebo sportovními potřebami. Pestrý výběr nabízí také Sparkys, kde najdete širokou nabídku věcí na venkovní sportovní i míčové hry.

Reklama