Ať už jste milovníky krásných pláží, dlouholeté historie nebo dáváte přednost adrenalinu před odpočinkem na pláži, tady jsou důvody, proč by pro vás Chorvatsko mohlo být letos to pravé

1. Potápění k vraku Barona Gautsche

Ponořte se k Jadranskému Titanicu, který v istrijských hlubinách ukončil svou cestu v polovině roku 1914. Do dějin se tento obr zapsal jako jedna z největších tragédií, která se na Jadranu udála. Moře udělalo svou práci, a tak tento vrak dnes slouží jako jedna z atrakcí, kterou by neměl minout žádný vášnivý potápěč. Sice tento vrak neleží na dně Atlantiku, ale nedaleko Rovinje, přesto je s Titanikem úzce spjatý, a to možná tím, že jeho zkáza nastala jen 2 roky po zaoceánském velikánu.
obrazek.png
Foto: Marjan Radovic/HTZ

2. Je libo kapr nebo tuňák?

Jste spíše na malé čudly nebo si troufnete i na pořádný úlovek? Na rozcvičení Vám poslouží Vranské jezero proslulé bohatstvím ryb jak těch sladkovodních, tak mořských. Až Vás omrzí menší úlovky, můžete se vydat na širé moře třeba pro tuňáka, který zde může vážit až 500 kg. Původně sladkovodní jezero je odděleno od moře úzkou šíjí, v některých částech širokou pouze 900m, proto máte na výběr z těchto dvou možností co by kamenem dohodil. Jezero najdete na půl cesty mezi městy Zadar a Šibenik.
5d11e10613cedobrazek.png
Foto:Denis Peros/ HTZ

3. Vylezte až k oblakům

I v tomto ohledu Chorvatsko nezklame! Jelikož se jedná o hornatou zemi, najdou zde vyžití jak úplní začátečníci, tak i zkušení lezci. V posledních letech nabírá na oblíbenosti okolí města Buzet, které najdete na severu Istrijského poloostrova. Ještě jedna výhoda na závěr - tento zážitek se dá praktikovat i kdykoli v zimních měsících.
5d11e123d6b75obrazek.png
Foto:http://www.istria-trails.com/en/multimedia/photogallery?pc=88

4. Hanba! Hanba! Hanba!

Že nevíte, kde toto zaznělo? Fanoušci nejpopulárnějšího TV seriálu všech dob už určitě tuší. Ano, řeč je právě o populární Hře o trůny, s níž má Chorvatsko také co dočinění. Stalo se totiž jedním z hlavních natáčecích míst celého seriálu. Fanoušci tak během návštěvy této země mohou navštívit Královo přístaviště (Dubrovnik), Braavos (Šibenik) nebo třeba Meereen (Tvrdava Klis).
5d11e148227d8obrazek.png
Ivo Biocina/ HTZ

5. Ráj pro labužníky

Pokud jste milovníky jídla, tak vězte, že v Chorvatsku opravdu prochází láska žaludkem. Různorodá historie se projevila i v kuchyni, a tak není divu, že zde najdeme zastoupení jak čerstvých ryb, plodů moře, pečeného masa, tak i zeleniny a sladkostí. Za zmínku stojí restaurace Monte v Rovinj a Noel v Záhřebu, které si i letos obhájily michelinský  status. Ať už si dáte polévku maneštra, lanýže nebo kvarnerského mořského raka – nebudete zklamáni
5d11e166e88c8obrazek.png
Foto:Maja Danica/ HTZ

6. Zip-line v Omiši

Vyžíváte-li se spíše v adrenalinových zážitcích, tak zip-lining bude pro Vás to pravé! Být zavěšený 150 metrů nad kaňonem na ocelovém drátu v rychlosti až 65 km/h vlije adrenalin do žil opravdu každému. Navíc Omiš se nachází pouhých 25 km od Splitu. Spojení výhledu na kaňon řeky Cetiny a létání vzduchem dělá z tohoto zážitku jeden z těch těžko zapomenutelných.
5d11e18927276obrazek.png
Foto: Denis Peros/ HTZ

7. Hudební festival Ultra Europe 2019

Teď ať nastraží uši všichni, co prahnou po kvalitní hudbě a pořádné show! Spojení přímořské dovolené, skvělého koupání a světového hudebního zážitku je totiž naším tipem číslo 7 pro dovolenou v Chorvatsku! Na Ultra Europe se sjíždí lidé z více než 140 zemí a ví proč. Mezi headlinery najdeme např. SWEDISH HOUSE MAFIA, David Guettu, The Chainsmokers nebo DJ SNAKE. Rozhýbejte své tělo na stadionu Poljud ve Splitu od 12. 7.
2019 do 15. 7. 2019.
5d11e1b2bdb22obrazek.png
Foto: Julien Duval/Ultra Europe

Reklama