Heslo číslo jedna zní – připravit se. Na všechno. Na monzuny, stávku městské hromadné dopravy, náhlý hlad či nezvladatelnou hysterii vašich dětí, které se při čekání na let začaly nudit. Díky našim tipům si však poradíte s každou situací a na dovolené si vskutku odpočinete.

cestovani

Využijte akční letenky

Ušetřete za letenky a rozjeďte to na dovolené! Existuje hned několik internetových stránek, kde najdete naprosto bezkonkurenční ceny letenek do celého světa. Pro inspiraci navštivte třeba www.akcniletenky.cz a pokud svůj cíl cesty již znáte, využijte vyhledavač www.skypicker.com, který umí najít nejvýhodnější spojení.  

Buďte připraveni na počasí

Nepříjemné překvapení v podobě vydatných sezónních dešťů nebo jiné nástrahy počasí vás s www.yr.no rozhodně nezaskočí. Kromě aktuálního počasí v cílové destinaci si zde můžete zjistit i předpověď na následujících sedm dnů či průměrné teploty v daném období.

Vyrazte na letiště autem

Zapomeňte na dlouhá čekání a nerudné taxikáře a zaparkujte výhodně v Aeroparkingu. Jde o kryté a hlídané parkovací domy přímo v areálu letiště. Místo si můžete rezervovat na www.aeroparking.cz, 8denní parkování v parkovacím domě HOLIDAY vyjde na 790 Kč. Máte-li zajištěný na letiště odvoz, může vás vyložit přímo před terminálem na parkovištích EXPRESS, kde je prvních 15 minut zdarma. Když se vás doprovod bude chtít zdržet déle, doporučujeme zaparkovat na venkovním Pb ECONOMY nebo v krytém Pc COMFORT za 50 Kč na hodinu. 

dovolena

Dejte si pozor na pilník či parfém v kabelce

Málokdy si před cestou uvědomíme, že s sebou do letadla nemůžeme vzít nezbytně důležité nůžtičky na nehty nebo v kabelce věčně přítomný oblíbený parfém. Pokud se však se svými věcmi nechcete rozloučit navždy u bezpečnostní kontroly, podívejte se na www.prg.aero, kde v sekci Odbavení cestujících najdete seznam předmětů, které je lepší nechat doma nebo v zapsaném zavazadle. Nezapomeňte také na omezení přepravy tekutin a gelů, které můžete převážet pouze v menších baleních do 100 ml v průhledném uzavíratelném sáčku o celkovém objevu do 1 litru.

Kde se na letišti nejlépe najíst

Po bezpečnostní kontrole si můžete zkrátit čekání na odlet v jedné z mnoha restaurací. A to bez ohledu na to, zda patříte mezi milovníky fast foodů, zdravých zeleninových salátů nebo českých specialit. Nejlevnější teplé menu dostanete v samoobslužných restauracích Praha, kde za hlavní jídlo zaplatíte i lidových 80 Kč. Navíc je zde dětský koutek a restaurace nabízí i dětské menu. V restauraci The Globe, která se nachází za pasovou kontrolou v Terminálu 1, vám za příznivou cenu uvaří vynikající šéfkuchař Stanislav Malý, pod jehož vedoucí vařečkou obdržela jedna renomovaná pražská restaurace Michelinskou hvězdu.   

dovolena

Jak zabavit malého cestovatele

Pro děti je cestování mnohem náročnější než pro dospělé. Na letišti jim však dlouhou chvíli může zpestřit jeden z několika dětských koutků, které jsou určeny pro děti od 3 do 8 let. Případně si s nimi můžete v odletové hale Terminálu 2 zahrát Člověče, nezlob se! s figurkami v nadživotní velikosti. Pokud cestujete s malým miminkem, najdete na letišti i místnosti pro rodiče s dětmi vybavené přebalovacími pulty a dětskými postýlkami. Za bezpečnostní či pasovou kontrolou si můžete také bezplatně zapůjčit kočárek typu „golf“.

A přece jen jste na něco zapomněli…

Oblíbená kniha i průvodce sbaleny, letenky a pasy několikrát zkontrolovány a pečlivě uschovány, ale kde je cestovní pojištění nebo vyměněné peníze? Netřeba panikařit, na letišti totiž nechybí pojišťovna, směnárna, ale ani bankomaty nejpoužívanějších bank nebo pobočka České pošty.

Reklama