shutterstock-1473478916.jpg
Foto: Shutterstock

Kulkas zamiolistý
Zamiokulas, jak se rostlině také říká, je nenáročná rostlina, o které si často lidé myslí, že musí být umělá. Za dokonalý vzhled mohou pevné listy, který mají sukulentní charakter. Nepotřebuje ani příliš vody ani světla. Vydrží být krásná i v tmavém rohu místnosti, do kanceláře bez oken je tedy ideální variantou. Pokud chcete, aby se co nejvíce rozrůstala, dopřejte ji pravidelné hnojení. Ale pozor! Zamiokulas roste z velkých kulatých hlíz, které mohou i roztrhat květináč. Volte tedy nějaký s pevnými stěnami.

shutterstock-1567329751.jpg
Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Chceš zachránit rostlinu, zaplať! Jsou květiny ze sekáče drahé, nebo ne?

Fitónie
Fitónii se říká hadí kůže. Není se čemu divit. Její výrazné drobné žilnaté listy plazí kůži opravdu připomínají. Pochází z deštných tropických pralesů Jižní Ameriky, proto má ráda pravidelnou zálivku, teplo a vzdušnou vlhkost, kterou můžete zařídit rozprašovačem. Jinak rostlinka vydrží i v tmavé místnosti, přímé světlo jí vůbec nesvědčí.

shutterstock-185574128.jpg
Foto: Shutterstock

Břečťan
Břečťan popínavý je takový parazit, který roste a roste. Ale vypadá krásně, takže ho můžeme vidět v interiérech poměrně často. Pěstovat by se měl s dostatečným odstupem od světlého okna a pokud jeho zeminu budete udržovat stále vlhkou, odvděčí se vám dlouhými šlahouny tmavě zelených listů.

shutterstock-1166799427.jpg
Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Rady jak zvlhčovat vzduch a předejít tak rýmě i kocovině. Vlhkost ocení i nešťastné pokojovky

Tchýnin jazyk
Tenura neboli tchynin jazyk je rostlina, ke které čím hůře se chováte, tím bude krásnější. Samozřejmě jde o nadsázku, ale ve výsledku tato rostlina nepotřebuje téměř žádnou péči. Bez zálivky vydrží i měsíc a déle, ale to už je opravdu trápení. Má ráda stín, a navíc čistí vzduch!

shutterstock-1736220068.jpg
Foto: Shutterstock

Pepřinec
Pepřinec je také sukulentní rostlina a vydrží i horší zacházení. Líbí se mu ale stálé podmínky, tedy místnost, kde se příliš nemění teplota. Ta by měla být spíše teplejší, chladné prostředí mu příliš nesvědčí, proto ho nedávejte například do chodby.

shutterstock-579992194.jpg

Foto: Shutterstock

Zelenec chocholatý
Zelenec roste jako z vody. Jde o velmi odolnou rostlinu, které se daří v polostínu. Výhodou je, že dobře snáší sucho, což se hodí třeba v klimatizovaných prostředí kanceláří. Sama si umí dobře hospodařit se zálivkou a její substrát vydrží být vlhký delší dobu. Vhodný pro úplné začátečníky!

shutterstock-370927343.jpg
Foto: Shutterstock

Dracéna
Palmička, která nepotřebuje téměř žádnou péči a poroste podle toho, kolik ji dáte prostoru a lásky. Pochází z Madagaskaru, takže nějaké to světlo potřebuje a líbí se jí i vzdušná vlhkost. Když ji však budete hnojit poroste i ve stinných místech.

shutterstock-1053848249.jpg
Foto: Shutterstock

Lopatkovec
Zapomínáte své rostlinky zalévat? Tak to je pro vás vhodný lopatkovec. Tomu dokonce svědčí, když půda úplně vyschne a až poté se těší z další zálivky. Škodí jí přímé světlo a je nenáročná.

shutterstock-1473504101.jpg
Foto: Shutterstock

Reklama