Starat se o blond vlasy a udržet je zářivé a lesklé není nic složitého, jde o to dodržovat pár základních pravidel, které by každá blondýnka i každý blondýn měl znát.

63e0c6317eee4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Heřmánkový přeliv 
V drogerii i v kadeřnictví najdete spoustu produktů, které mají pomoci udržet krásné blond vlasy nebo je dokonce zesvětlovat, ale jednak nejsou levné a také bývají často plné chemie. Heřmánkový přeliv je jednoduchý, levný a přírodní způsob, jak mít krásné světlé a zářivé blonďaté vlasy. Bude vám stačit heřmánková směs nebo heřmánkový čaj. Asi 5 lžic heřmánku smíchejte s cca 600 ml vody, nechte projít varem a následně nechte vychladnout. Vlasy si umyjte klasicky šamponem, jak jste zvyklí a vzniklou tekutinou je přelijte. Neoplachujte.

Pozor! Mnoho lidí používá jako zesvětlovač vlasů citron. Ten sice doopravdy funguje, ale zničí vám vlasy, protože vysušuje. Nic takového na vlasy nepatří, pokud si je nechcete poškodit.

Suchý šampon stále po ruce
Pravdou je, že blond vlasy se rychleji mastí a je na nich mastnota také dříve vidět než u tmavých vlasů. Mýt si vlasy každý den není zdravé a ob den na to ne každý má čas. Proto se vám bude hodit suchý šampon, který pomůže zakrýt zplihlá místa a dokonce vlasům dodá objem. Vlasy si také nemyjte příliš často kvůli vymývání barvy.

Správný výběr šamponu
Majitelé blond vlasů by si neměli mýt vlasy jakýmkoliv šamponem z drogerie. Je potřeba se každodenně starat o barvu tak, aby zůstala pěkná a neměla tendenci žloutnout. S tím vám pomohou takzvané silver šampony, které žluté podtóny umí potlačovat a naopak vytahovat studenou blond. Pokud si nevíte rady, zeptejte se svého kadeřníka.

Olej vlasy vyživí, ale pozor na druh
Minimálně na konečky, ale klidně i na délky byste si měli pravidelně nanášet olejové produkty abyste vlasy vyživili. Pokud ale máte blond vlasy, dejte si pozor, ne každý olej je na ně vhodný. Některé oleje obsahují barviva, která by mohla ovlivnit barvu vlasů, a to jistě nechcete. 

Barvení před dovolenou se nedoporučuje
Chápeme, že chcete mít na dovolenou krásnou novou barvu a konečně se zase zbavit odrostů, ale čerstvě obarvený vlas je náchylnější a mnohem křehčí. Mohlo by se tedy jednoduše stát, že by se vám na vlasech udělaly fleky nebo by se barva změnila, zejména pokud vlasy vystavíte chlorované vodě. Mořská slaná voda ani sluníčko jim ale také neprospěje. Barvení proto nechte až po dovolené.

Pozor na tvrdou vodu
Tvrdá voda vám sice fyzicky nijak neublíží, ale na vlasech může udělat pořádnou paseku. Je totiž plná mědi, železa nebo chloru, které mají neblahý vliv právě na vlasy. Jak to vyřešit? Pořiďte si filtr, který se nasazuje na sprchovou hlavici a díky ní neprojdou žádné nežádoucí částečky.

Oplachování vlasů studenou vodou
I když to není moc příjemné, pro oplachování vlasů zvolte spíše studenou než horkou vodu. Díky tomu vlasy budete mít zářivější a lesklejší. Je to proto, že studená voda vlas uzavírá, nikoli otevírá.

Zdroj: Schwarzkopf, Cindysimo, John Frieda, Cosmopolitan

Čtěte také:

Reklama