taska.jpg
Foto: Shutterstock

Dalo by se předpokládat, že největší letní trendy ve světě kabelek budou háčkované a slaměné kousky. Ale nejsou to jen ony, jsou tu i další skvělé kabelky, které rozhodně stojí za povšimnutí.

Samozřejmostí jsou světlejší kousky a mnoho a opravdu mnoho barev – ať už pastelové, nebo syté. Co se týče siluet, větší je opět lepší. Ale pokud patříte mezi příznivce menších kousků, ani vy nepřijdete zkrátka.

Letní plážové plné barev

Nikdy nepodceňujte sílu perfektní letní tašky, kterou můžete vzít všude s sebou, a vejde se do ní cokoliv. Hodí se pláž i třeba na piknik. Klasické letní plážové tašky jsou pro letošní rok přepracovány v zářivých barvách a zábavných vzorech. Jsou připravené na to, abyste do nich mohli naskládat veškeré nezbytnosti. Některé mohou působit až umělecky.

FotoJetfdg.jpgZara, 399 Kč / Intimissimi, 849 Kč / H&M, 899 Kč / Zara, 599 Kč
Foto: Se souhlasem Zara, Intimissimi, H&M

Všechno růžové

Ať už si vezmete jakýkoliv tvar a velikost tašky, když bude růžová, bude to trefa do černého! Nebo vlastně do růžového? Letní outfit políbený sluncem rozzáří ještě víc kabelka s barvě tvářenky. Růžová je letos velkým trendem díky comebacku barbiecore stylu a nosit ji můžete všude. Klidně do ní můžete sladit celý outfit. Navíc barvou roku Pantone je Viva Magenta. Barva, která vyzařuje radost a optimismus, je také jedním z odstínů růžové. Letos frčí všechna spektra růžové, od křiklavé Valentino až po bonbónové odstíny.

FotorJet.jpgReserved, 799 Kč / Zara, 1 299 Kč / Sinsay, 279 Kč / Steve Madden, Zalando, 2 810 Kč
Foto: Se souhlasem Reserved, Zara, Sinsay, Zalando

Nadrozměrné a prostorné

Nadrozměrné kabelky na v létě 2023 nahrazují ultra mini kabelky. Je to věc praktičnosti. Letní večírky u bazénu, dny strávené na pláži a víkendové pobyty dokonale ladí s praktičností. K tomu skvěle poslouží ty nejprostornější kabelky. Nic nemůže porazit trend nabízející pohodlí a funkčnost.

FotoJetdsf-1-.jpgZara, 699 Kč / Mango, 2 299 Kč / Mango, 1 599 Kč / Cult Gaia, Zalando, 11 700 Kč
Foto: Se souhlasem Zara, Mango, Zalando

Proutěné, rafiové, slaměné

Kabelky připomínající košíček dokonale evokují letní atmosféru a jsou tím správným doplňkem k vašim vzdušným šatům, sukni nebo festivalovému outfitu. Pytel se s nimi roztrhl už před pár lety a stále se jich nemůžeme nabažit. Už jsme si tak nějak zvykli, že k létu prostě patří. Vidět je během této sezóny můžete u každé světové influencerky. Ať už jde o ratan, slámu, bambus nebo něco jiného, tyhle tašky jsou prostě perfektním společníkem na léto. A navíc se díky svým univerzálním barvám hodí téměř ke každému outfitu.

FotoJedsfsft.jpgMango, 1 299 Kč / Zara, 799 Kč / Zara, 549 Kč / Mohito, 899 Kč
Foto: Se souhlasem MAngo, Zara, Mohito

Háčkované a drhané

Když zrovna nejdete do kanceláře nebo do divadla, háčkovaná nebo drhaná taška je vždy dobrou volbou. Letní měsíce si žádají lehkou a svěží kabelku a díky mnoha variantám těchto tašek není těžké vybrat si tu svou, která vám bude nejvíc vyhovovat velikostí i tvarem. Letos navíc tyto typy tašek uvidíme i v jasných a zábavných barvách, ale ani s klasické neutrální verzi, která je stále trendy.

FotoJeert.jpgZara, 799 Kč / Mango, 999 Kč / Zara, 699 Kč / Aldo, ZOOT, 1 799 Kč
Foto: Se souhlasem Zara, Mango, ZOOT

Kabelky s ozdůbkami

Když chcete svůj outfit okořenit, vyberte si lesklou kabelku nebo zajímavý zdobený kousek třeba s korálky, mušlemi nebo dalšími prvky. Takové kabelky dobře vypadají i s klasickým bílým tričkem a džínovými kalhotami. Dodají vašemu outfitu šťávu a šmrnc. Skvěle však zapůsobí i s jednoduchými šaty. A bát se ji nemusíte vzít ani na svatbu. Určitě si ale dejte pozor, ať kabelku neladíte s příliš divokým outfitem. Mohli by se společně bít.

FotoJetasd.jpgZara, 999 Kč / Mango, 1 299 Kč / Mango, 2 499 Kč / Reserved, 499 Kč
Foto: Se souhlasem Zara, Mango, Reserved

Elegantní kbelíky

Klasický slaměný košík je skvělý, ale vsadit můžete i na kbelíkové kabelky z jiných materiálů. Tuto sezónu je k dispozici spousta uhlazenějších interpretací s městským elegantním vzhledem. Tyhle kabelky navíc rozhodně zaujmou, protože jsou díky svému tvaru nevšední. Nevětší parádu udělají, když s nimi doplníte letní vzdušné šaty.

FotoJetff.jpgJenny Fairy, CCC, 1 099 Kč / Tommy Hilfiger, 7 290 Kč / Gino Rossi, CCC, 1 379 Kč / Benetton 1 299 Kč
Foto: Se souhlasem CCC, Tomm yHilfiger, Benetton

Zdroje: Módní kolekce jaro/léto 2023, Aktuální trendy v obchodech, Autorka článku

Reklama