V zimních měsících bychom se o naši pokožku a pleť měly starat mnohem intenzivněji. Ač je to fakt, který mnoho žen ví, stejně se dopouštíme zásadních chyb. Podívejte se, které to jsou a vyvarujme se jim.

kosmetika

1. Málo hydratace

 • Jistě jste již slyšela , že není vhodné používat hydratační krémy v zimních měsících. Důvod je prostý. Prý způsobují zamrznutí vody v kůži a popraskání pleti. Tak tomu ale opravdu není. Je to postavené na klamavé informaci, které se ženy neustále chytají a odmítají tak hydratační krémy používat. Což je bohužel obrovská a zásadní chyba.
  „Hydratační krémy jsou vyráběny technologiemi, které v mrazu pleť nenarušují, a to ani na povrchu, ani v hlubších vrstvách,“
  říká specialistka estetické dermatologie, držitelka licence vedoucí lékař ČLK MUDr. Yvonne Bergerová . „Naopak neošetřená kůže velmi rychle ztratí svou pružnost a pevnost, poruší se její přirozená rovnováha a rychleji stárne. Hydratační krémy pleti v zimě určitě neškodí. Dodávají jí dostatek vlhkosti, která pleti v zimních měsících chybí, chrání ji a dokonale udržují její hydrataci i v nepříznivých klimatických podmínkách.“

bioaromasd
Aloe Vera hydratační gel s diktamem a levandulí, www.bioaroma.cz, 275 Kč
Vysoce regenerační péče - 30 blahodárných olejů obohacených o růžový olej, Yves Rocher, 1150 Kč

Nivea
Výživný denní krém, Nivea, 158 Kč

2. Pouze rtěnka či lesk na rty nestačí!

 • Lesky a rtěnky jsou módní záležitostí. Ovšem v mrazivých dnech nejsou vhodným řešením. Ač, na některých výrobcích může být označení hydratační, nenechte se zmást. Pro rty je tato forma výživy nedostatečná. Rty jsou velmi citlivé, jejich kůže je křehká a tenká, a není „vybavena“ mazovými žlázami. V zimním období proto velmi rychle vysychají, praskají a olupují se. Je tedy třeba dbát zvýšené péče. Každý večer, než jdete spát, namažte rty a jejich okolí kvalitním balzámem. Vyzkoušet můžete i oleje. V těchto měsících buďte opravdu důsledná, dbejte o rty kdykoliv je to možné.  

eoskouzelný kelímek
Balzám na rty „Visibly Soft“, EOS, cca 180 Kč
Medový zázračný kelímek, Oriflame, 179 Kč

Blistex
Blistex Triple Butters, máslový balzám na rty, 90 Kč

Mohlo by vás zajímat:

Tipy, jak pečovat o pleť po menopauze


3. V zimě UV faktor není potřeba. Chyba!

 • Neustále se na nás ze všech stran valí informace, jak je ochranný faktor důležitý, především s příchodem léta. Bohužel s prvními chmurnými dny tyto produkty odstrkujeme na zadní místa v poličkách. A to je právě tachyba! I v zimě má slunce sílu, na to je potřeba myslet. Nezapomínejte tedy vybírat krémy s ochranným faktorem.

sephora
Denní krém s antioxidačními účinky, Estée Lauder, Sephora, 1750 Kč

A jakých dalších chyb se dopouštíme?

 • Vycházíme ven bez krému – to naší pleti nejvíce škodí. Ať už jdeme jen s košem či na rychlý nákup, nikdy, opravdu nikdy nevycházejme bez toho, aniž bychom si natřely pleť krémem. 
 • Nepoužíváme pleťové masky – alespoň dvakrát do týdne je potřeba pokožce dopřát několikaminutové rozmazlování v podobě příjemné, a především hutné masky.
 • Pouze ráno a večer používáme krém na ruce – další velká chyba. Ruce jsou každodenně vystavovány škodlivým vlivům okolního prostředí, a potřebují tedy péči, která je účinně ochrání, zjemní a zregeneruje. V zimě mnohem více než kdy jindy.
 • Nedbáme na konzistenci – Aktuálně je třeba pokožku, i když není vidět, hydratovat. Vyměňme tělová mléka za másla. Ty mají hutnější konzistenci, mnohem lépe tedy regenerují a vyživují. Nešlápneme vedle, pokud čas od času sáhneme po bio oleji.

Čtěte také:

Reklama