Silikonová ramínka
Není nic odpornějšího než průhledná silikonová ramínka. Dnes už jsou naštěstí k vidění jen raritně, ale ještě před deseti lety strašily na každé svatbě, plese či večírku. Když je žena nosila už příliš dlouho, zežloutly a vypadaly jako by se vám někdo omylem vychrchlal na ramena. Ženy je nosily k bez ramínkovým topům, aby nekoukala podprsenka a silikonovým ramínkům se často říkalo neviditelná. Jenže byly neviditelné asi jako slon za skleničkou vody.

Bez-nazvu.jpgFoto: Aliexpress

Chlupaté boty
Chlupaté boty, které vypadaly, jako byste si vzaly na nohy dvě mrtvé čivavy, frčely okolo roku 2007. Co se týče módy, naprosto otřesné období. Nejčastěji je nosily pětatřicátnice s gelovými nehty, vystupující z nového SUV. Modlíme se, aby se do módy nikdy nevrátily. Otázkou je, jestli někdy skutečně módní byly...

profimedia-0082214405.jpgFoto: Profimedia

Plastové náušnice
Od plastů se obecně ustupuje a je to dobře. Tedy samozřejmě fandíme těm recyklovaným, ale náušnice z nich rozhodně nechceme. Plastové kruhové náušnice byly moderní v šedesátých letech a také okolo roku 2004. Bohužel se vyráběly v široké paletě barev včetně svítivě zelené a oranžové.

shutterstock-253689247.jpgFoto: Shutterstock

Gigantické kabelky
Kabelka je módním doplňkem, a ne cestovním zavazadlem. Momentálně jsou moderní možná až příliš malé a je pravda, že jsou spíše pro bezdětné ženy. Okolo pekelného roku 2007 také letěly kabelky nadrozměrných rozměrů, které nosily jak mladé dívky do školy, tak starší a pokročilé ženy. A čím větší kabelka, tím více zbytečných věcí a nepořádku se do ní vešlo. Některé ženy dodnes chodí ohnuté k jedné straně.

shutterstock-62139289.jpgFoto: Shutterstock

Pruhované nadkolenky
Barevné nadkolenky byly sice praktické, ale outfit s ním vypadal jako byste šla točit laciné porno Pipi dlouhá punčocha. Oblékaly je dívky, u kterých se přešlap dal pochopit, ale i starší ženy, u kterých by něco takového mělo být trestné.

shutterstock-1053626033.jpgFoto: Shutterstock

Korunky ve vlasech
S korunkami ve vlasech se před deseti lety roztrhl pytel. Naštěstí se ho postupem času podařilo částečně zašít a plesy už nejsou přehlídkou falešných princezen. Blyštivý infantilní doplněk se prodával (a bohužel někde stále prodává) i v mini variantě s hřebínkem, který lze zapíchnout do drdolu. Hnus.

Mini kloboučky
Není tomu dávno, co jsme si mohly v běžných obchodech pořídit mini buřinky na sponce. Mohly, ale neudělaly jsme to. Díky tomu jsme nevypadaly jako návštěvníci z minulosti, kterým se však během průchodu strojem času omylem smrsknul běžný klobouk.

5f6b26f5961e6shutterstock-386341321.jpgFoto: Shutterstock

Reklama