Jste milovníky přírody, ale nechcete se vzdávat pohodlí civilizace při jejím prozkoumávání? Pak byste měli vyzkoušet “glamping” – luxusní kempování. Vyměňte každodenní stavění stanu, probdělé noci v mokrém spacáku a nedostatek jídla za pohodlnou postel bez nutnosti vzdát se klidu, čertsvého vzduchu a úžasných výhledů. Hotelový vyhledávač trivago.cz vybral 7 hotelů, kde můžete načerpat energii obklopeni tichem a krásou přírody. 

Hotelový vyhledávač trivago.cz připravil seznam 7 glamping hotelů pro krásnou dovolenou uprostřed přírody. Vychutnejte si pohled na hvězdné nebe z pohodlí karavanu na ranči v Utahu, soutěžte s Masaji v hodu oštěpem uprostřed Tanzánie nebo hodujte jako králové a královny nedaleko Londýna vedle pruhovaných rytířských stanů.

1. Conestoga Ranch, Garden City, Utah - USA

Už jste viděli Tarantinův nejnovější film Osm hrozných? Dostavníky, roubenka uprostřed nádherné přírody, atmosféra westernu... tak o něco luxusnější a méně nebezpečný zážitek nabízí Conestoga Ranch. Pět (nikoli osm a rozhodně ne „hrozných“) milovníků přírody přišlo před několika lety s nápadem na vytvoření unikátní možnosti trávení dovolené na břehu u jezera Bear Lake v Utahu.

Každý stan je unikátní, ale co je opravdu jedinečné, jsou dostavníky – jak pro páry, tak pro celé rodiny. Ty jsou postaveny v kruhu okolo ohniště a útváří tak ideální místo pro táborák a brnkání na kytaru s hvězdami nad hlavou obklopeni přáteli či rodinou.

Ranč nabízí také malý obchod pro případ, že na něco zapomenete doma, a restauraci Campifire Grill, kterou si pochvalují jak vybíravé děti, tak mlsní dospělí. Loňské léto bylo navíc hned vedle ranče také pravé americké rodeo.

 conestoga

conestoga 2

conestoga

2. Sandat Glamping Tents, Bali – Indonésie

Uprostřed rýžových polí nedaleko kulturního centra ostrova Bali, města Ubud, je schovaný malý ráj nabízející k přírodě ohleduplné ubytování ve stanech a tvz. lumbugách. Vše je zde vybudováno z bambusu, místního dřeva, ohnivzdorné bavlny či rákosu. Sandat Glamping Tents nabízí ubytování v 5 stanech v safari stylu ukrytých v tropické zahradě se soukromým bazénem a výhledem na kokosové palmy či ve 3 ekologických lumbugách – budovách, které zde běžně slouží pro uchovávání rýže.

Každý stan má nejen vlastní koupelnu, ale i unikátní dekoraci s důrazem na detail – například „Brown“ stan nabízí elegantní čokoládovou výzdobu, zrcadla v benátském stylu a antický nábytek včetně sametových křesel pro odpočinek s knihou v ruce. Unikátně vyzdobené jsou také dvoupatrové lumbugy: v přízemí se nachází obývací pokoj s dřevěnými pohovkami, lehkými závěsy pro umocnění relaxační atmosféry a otevřená koupelna skýtající dostatek soukromí. V prvním patře si kromě spánku v posteli s nebesy můžete vychutnat nádherný výhled na západ slunce nad rýžovými poli a pralesem.

sandataussen

postel

esstich

3. EcoCamp Patagonia - Chile

EcoCamp Patagonia se nachází uprostřed chilského národního parku Torres del Paine v nejjižnější části kontinentu. Jedná se o první trvale udržitelý typ ubytování v této divoké patagonské přírodě. EcoCamp nabízí ubytování v „kopulích“ inspirovaných obydlími původních obyvatel této části světa, Alakalufy. Ty jsou nejen dokonale přizpůsobené na zdejší drsné podmínky a vrtochy počasí, ale nabízí velice komfortní zázemí – „Superior Domes“ jsou vybaveny dokonce i vlastní koupelnou a topením.

Pokud jste milovníky přírody, pak jste již pravděpodobně slyšeli, že tzv. W-trek okolo skalních žulových věží patří mezi ty nejkrásnější na světě. Tuto túru lze běžně absolvovat za 4 až 6 dní, přičemž za svůj počáteční či cílový bod můžete zvolit právě tento EcoCamp a načerpat síly na další prozkoumávání tohoto nádherného kusu země. Navíc si odsud můžete, pokud počasí dovolí, vychutnat dechberoucí pohled na tyto skvostné věže.

Nejste-li příznivci dlouhých túr, EcoCamp Patagonia nabízí také kratší výpravy – např. 3denní výlet na ledovec Perito Moreno v Argentině, jednodenní výlety na koních, kolech, kajacích i za místní faunou. Milovníci jógy se mohou ráno připravit na náročný den při hodině relaxační jógy a večer se naopak protáhnout a uvolnit ve speciálním „Yoga Dome“.

patagonia

patagonia

patagonia 2

Zdroj fotografií: Flicker / @cascadaexpediciones_ecocamp

4. Knight´s Glamping u hradu Leeds, Kent – Velká Británie

Na pozemku středověkého vodního hradu Leeds v britském Kentu, který se stal domovem první manželky krále Jindřicha VIII., Kateřiny Aragonské, se nachází také 8 velkých pruhovaných stanů. V nich si můžete dopřát luxusní kempování podobně jako si jej dříve užívali příslušnící královského rodu – okázalý nábytek z paláců ve stanech uprostřed louky, skýtající pohodlí i čerství vzduch.

V Knights´ Glamping naleznete v prostorných stanech pohodlné postele z dubového dřeva, jemné bavlněné povlečení, koberec i dřevěnou truhlu na oblečení. Dostupná je také wi-fi. Při pobytu zde se nemusíte starat ani o stravování – na objednání je dostupný snídaňový koš, který vám donesou ráno až do vašeho stanu, a večer se můžete navečeřet v jedné z místních restaurací s výhledem na hrad. Můžete si tak užít královskou hostinu bez nutnosti vlastního vaření. Nicméně - všichni hosté mají zdarma k dispozici stoly, židle, ohniště, nádobí a kuchyňské náčiní – pokud tedy preferujete vařit si sami, zde to nebude problém.

assee

knights

5. Whitepod, Les Giettes – Švýcarsko

Další z hotelů, který kombinací k přírodě šetrného hospodaření a komfortu umožňuje splynutí s přírodou všem věkovým skupinám a typům cestovatelů. Whitepod byl vybudován v roce 2004 a kombinuje ekologické, přitom však luxusní ubytování s alpským zážitkem. Například barva těchto patnácti geometricky tvarovaných buněk je měněna v závislosti na sezóně – zatímco v zimě jsou jak název napovídá bílé, v létě jsou maskovány zelenou plachtou.

V zimě musíte přiložit ruku k dílu, pokud tedy nechcete, aby vám v příbytku vyhasl oheň – nastavte si v noci budík a přiložte polínko. Odměnou za trochu nepohodlí vám bude výhled na hvězdnou oblohu a majestátní hory přímo z vyhřáté postele skrz průhlednou stěnu.

Pro dobrodruhy jsou nabízeny horské túry s průvodcem či se psi, projížďky na koních, paragliding i jízda na horském kole či na skútru taženém psy. Pro rodiny s dětmi je pak určené „malé lesní dobrodružství“, při němž se naučíte, jak se chovat v horách. 

whitepod

whitepod 2

whitepod 3

whitepod 4

6. Canonici di San Marco – Itálie

V Itálii, nedaleko romantických Benátek, se nachází neméně romantický hotel Canonici di San Marco. Ubytování v prostorných a vzdušných stanech společně s okolními pšeničnými poli, ovocnými sady a olivovníky umocňuje pocit klidu a uvolnění. Tyto luxusní stany jsou zařízeny nábytkem ve stylu kombinujícím východní a západní prvky, všechny disponují soukromou koupelnou a kamenným umyvadlem.

Ve stodole ze sedmnáctého století se zavěšenými lustry a stylově “opotřebovaným” nábytkem je servírována snídaně – domácí dortíky a ovoce z místní zahrádky. Nachází se zde také vinný sklípek.

Při příjezdu dostanete na uvítanou prosecco a když budete mít večer hlad, můžete si nechat objednat pizzu doslova až do stanu. A pokud se vám bude chtít užít si troche městského života, vlakem to je do centra Benátek asi 20 minut.

canodici

canodici 2

canodici 3

canodici 4

7. Maasai Lodge, Africa Amini Life - Tanzánie

Láká-li vás Afrika a safari, nebo máte dokonce v úmyslu zdolat nejvyšší horu tohoto kontinentu – Kilimandžáro – pak se vydejte do masajské stepy na severu Tanzánie. Najdete zde sedm bungalovů, obklopených 200 hektary přírodní rezervace, s autentickou ručně vyrobenou dekorací a nábytkem a s úžasným výhledem na Kilimandžáro.

Maasai Lodge nabízí kromě dnes tolik nutného občasného zpomalení a zamyšlení se nad životem také možnost seznámit se s tradicemi a rituály Masajů  - však Maasai Lodge také provozují. Můžete také ochutnat typická masajská jídla, zchladit se ve venkovním bazénu či využít nabídky aktivit včetně soutěže v házení oštěpem či se na procházce seznámit s místními bylinami a jejich užitím v léčitelství či dokonce jako ochrany domovů před zvířaty. Nabízena je také exkurze do místní základní školy. Navíc, peníze vydělané tímto úžasným „hotelem” jdou na podporu místních projektů – od vzdělávání a trénink po zdraví.

maasai

maasai 2

maasai 5

maasai 9

Možností „glampingu” je bezpočet a jeho obliba roste každým rokem. Vychutnejte si přírodu z pohodlí stanu, vagónu, jurty, stromového domku či třeba jeskyně – nabídka různorodého ubytování se rozšiřuje také a činí tak z dříve méně komfortního hledání klidu uprostřed hor s těžkým batohem na zádech odpočinkovou dovolenou pro rodiny s dětmi i prarodiči.

Zdroj fotografií: trivago.cz

Reklama