Plaz-Monsul-zdroj-Invia.jpgMónsul, Andalusie, Foto: Invia

Mónsul, Andalusie
Jde o jednu z krásných nedotčených pláží přírodního parku Cabo de Gata na jižním výběžku Španělska, který sám o sobě stojí za výlet. Různě barevné skály na jeho pobřeží střídají majáky a právě klidné písčité pláže. Svou krajinou to tu velmi připomíná Mexiko. Do Španělska je navíc možné bez problémů vycestovat,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

shutterstock-1140473906.jpgPláž Petani, Kefalonie, Foto: Shutterstock

Pláž Petani, Kefalonie
„Přímo k ní lze dojet autem a je tu i restaurace, ale pláž je dostatečně velká na to, abyste ostatní mohli pozorovat pěkně z dálky. Moře je tu průzračně čisté a pláž je písčitá. Obklopují ji vysoké skály, z nichž je nádherný výhled. Nespokojte se tu proto jen s koupáním a sluněním, ale vyrazte i na malou procházku,“ doporučuje Řezníčková.

shutterstock-228853243.jpgChia, Sardinie, Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: 10 filmů, které vás zavedou na nejlepší pláže světa

Chia, Sardinie
Hodinu od hlavního města Sardinie Cagliari leží vesnička Chia. Sama sice neleží přímo u moře, ale jmenuje se po ní i řada nedotčených zátok s dlouhými čistými a často prázdnými plážemi. Zkuste třeba Capo Spartivento, což je nejjižnější bod Sardinie. Společnost vám tu možná bude dělat jen hrstka surfařů a skupina plameňáku, kteří se do místní laguny vydávají nakrmit.

5f17f1bd17fe0shutterstock-487784845.jpgCala Pregonda, Menorca, Foto: Shutterstock

Cala Pregonda, Menorca
Menorca je známá jako klidnější sestra Mallorky. Pokud se navíc vydáte na ještě tišší sever, najdete skutečně téměř zapomenutá místa. „Pláž Pregonda je dlouhá a písčitá a také neobvykle zbarvená, její písek je stejně jako skály, které ji lemují, oranžový. Klidné je tu i moře, protože záliv chrání před větrem malé ostrůvky. Počítejte však s tím, že samota je vykoupena tím, že tu nenajdete žádné občerstvení. Nezapomeňte si věci na piknik a hlavně spoustu vody přinést s sebou,“ radí Řezníčková.

shutterstock-1738302038.jpgÎle de Porquerolles, Côte d’Azur, Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Reportáž z Řecka od čtenářky: Na místě je minimální možnost nákazy

Île de Porquerolles, Côte d’Azur
Francouzská Riviéra patří k nejoblíbenějším letním destinacím, přesto i tady můžete najít nádherná zákoutí, kde vás nikdo nebude rušit. Stačí si půjčit loď nebo člun, spousta takových míst je totiž logicky přístupná jen z vody. Ostrov Porquerolles se nachází mezi Marseille a Cannes. Jezdí sem pravidelná lodní linka, přesto je tu božský klid. Dlouho totiž byl soukromým majetkem, a tak se jej podařilo uchránit před přílišnou zástavbou. Pomohlo i to, že je od 70. let součástí národního parku, a tak tu nejsou hotelové resorty, ale třeba botanická zahrada, strmé útesy i zátoky s překrásnými plážemi.

Palagruza-zdroj-Inviajpg.jpgPalagruža, Chorvatsko, Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Destinace budoucnosti: Které země se stanou novým trendem

Palagruža, Chorvatsko
Mysleli jste si, že najít absolutní klid v Chorvatsku je nemožné? Vydejte se na odlehlý ostrov Palagruža ležící mezi italským a chorvatským pobřežím. Důležitost jeho polohy připomíná i maják tyčící se vysoko na skále, který zároveň ostrovu dodává romantickou atmosféru lehce zapomenutého místa. Na jižní straně ostrova, v zátoce Velo Žalo pak najdete jednu z nejkrásnějších pláží celého Jadranu.

shutterstock-1391020196.jpgTyulenovo, Bulharsko,Foto: Shutterstock

Tyulenovo, Bulharsko
„Dokonce i v Bulharsku lze najít pobřeží, které byste si klidně mohli splést s tím v Austrálii, nebo přinejmenším na Madeiře. Tyulenovo si zamilují milovníci potápění, turistiky nebo šplhání po skalách, ale i ti, kdo hledají nedotčené divoké pláže. Opravdu jde o nejfotogeničtější místo široko daleko. Jedinou nevýhodou je lehce matoucí název – poslední tuleni odtud bohužel zmizeli už v 70. letech,“ říká Andrea Řezníčková.

Reklama