Redaktorka Marta Pušová tráví svůj čas pracovně na řeckém ostrově Santorini, odkud nám pravidelně posílá svůj malý „deníček“ plný slunce, zajímavých příběhů. Dnes se na Santorini podívá úplně z jiné strany. Čtěte dál...

Milý deníčku! Celé léto ti o Santorini píšu samé superlativy, a tak jsem si řekla, že je konečně na čase sundat si růžové brýle a začít být trochu objektivní. A vida! Přišla jsem hned na 7 důvodů, proč na Santorini nejezdit! P.S. Následující řádky ber prosím s rezervou.

Nechutné výhledy
Jasně, všichni se rádi pokocháme krásným západem slunce, dokonalým výhledem na sopku nebo kouzelnými zákoutími s bílými domečky a modrými stříškami. Jenže na Santorini je dokonalost všude, kam se podíváte. A to naštve. Nevíte totiž, co dřív fotit, takže si nemůžete pomoct a cvakáte s foťákem ostošest jak blázniví Číňani. Doma vás pak čeká další kolo, kdy musíte přebrat milion fotek a vybrat, které dát na Facebook, které na Instagram, které si vytisknout… No nebylo by lepší si tyhle nervy ušetřit?

vyhledy

Západy slunce
Představte si, že se každý večer můžete kochat překrásnými západy slunce, kdy se rozžhavený kotouč pomalu utápí ve ztemnělém moři na pozadí rudě zbarvené oblohy a se scenérií bílomodrých baráčků v popředí… Nádhera, říkáte? Ani omylem! Takový santorinský západ slunce vám jednou provždy zkazí všechny budoucí západy, protože se mu svojí krásou prostě nevyrovnají!

zapady

Jídlo a pití
Řekové jsou experti v grilování masa i přípravě super čerstvých ryb, ovládají skvělé saláty a typická řecká kuchyně je doslova „k sežrání“. Jak si ale běžný turista může z toho nepřeberného množství jídel v menu vybrat? A hlavně, jak za pobyt na Santorini pár kilo nepřibrat? Otázky, samé otázky…

jidlo

Zábava
Na Santorini pravděpodobně přijíždíte za sluncem a odpočinkem. Jak ale máte vydržet ležet na lehátku, když ostrov nabízí tolik zábavy? To máte výlety. Plavání. Party. Turistiku. Projížďky na čtyřkolce či skútru. Vinařství. Potápění. Vulkán. Oslíky. Koně. Letní kino. Západy slunce. Východy slunce. Jídlo. Pití. Raději zůstaňte doma. Pravděpodobně se stejně vrátíte tak vyřízení, že budete potřebovat další dovolenou…

zabava

Virtuální nepřátelství
Ostrov Santorini nabízí nepřeberné množství zákoutí, u kterých se prostě musíte vyfotit a „postnout“  to na Facebook. Vaši přátelé jsou tak vystaveni konstantnímu přísunu pozdravů z ráje, zatímco oni se lopotí v sychravých Čechách, tudíž se zvedne vlna závisti. Až se ze Santorini vrátíte, žádné přátele už mít nebudete.

nepratelstvi

Risk není zisk
Problém se Santorini je, že vám obrátí život na ruby. Na ostrově ztrácíte pojem o čase, zodpovědnosti i realitě. Všechno si tu plyne svým vlastním životem a vy prostě naskočíte na loď a necháte se vézt. A chcete znova. A zas. A musíte se vrátit, což stojí peníze. Raději to neriskujte.

risk

Domorodci
Místní obyvatelé se vám prostě zavrtají pod kůži a nedokážete na ně zapomenout. Ať už je to způsobeno jejich pohostinností, vřelostí či pocitem, že jim na vás opravdu záleží, nebude se vám chtít odjet. V Praze na Hlaváku pak budete zmateně koukat do napřažené prázdné dlaně houmlesáka v domnění, že vás chce čímsi podarovat, jako to dělají ti hodní Řekové. Omyl. Raději se ušetřete zklamání a ponávratové deprese.

Foto: Marta Pušová a Anna Simic.

Reklama