Co ženy milují nejvíce? Krásné oblečení, kabelky a šperky. Právě dvě poslední jmenované se rozhodly propojit Klára Šedivá a Sylvie Majerová. Módní návrhářka Klára Šedivá se zabývá především výrobou luxusních kožených doplňků značky de la gray, jako jsou kabelky, pásky a drobné doplňky. Ale věnuje se také zakázkové tvorbě dle konkrétních představ zákazníka. Produkty de la gray jsou vyráběny z pečlivě vybraných materiálů dovezených z Itálie a jsou taktéž jedinečné ručním zpracováním a výrobou v limitovaných sériích v České republice. V ateliéru de la gray je vlastnoručně tvoří přímo Klára Šedivá. „V kolekci je vždy kladen velký důraz na kvalitu materiálů, na jejich kombinace, nápadité řešení střihů a ruční propracování detailů, Ikonickým tradičním prvkem je ruční šití kůží,“ říká návrhářka. 

Sylvie Majerová zase tvoří umělecké šperky. Pracuje nejraději se stříbrem a drahými kameny, které ji osloví a zaujmou. „Šperky vnímám jako doplnění energie a podtržení krásy a výjimečnosti žen. Mám ráda chvíle, kdy šperky na ženách ožívají,“ říká Sylvie, která si tvorbou šperků plní svůj velký životní sen a touhu. Sama si v malých sériích šperky i odlévá, každý šperk je od počátku až do konce pouze v jejích rukou.

Kabelky od Kláry Šedivé a šperky od Sylvie Majerové

Nyní tyto dvě šikovné dámy už druhým rokem představí společnou tvorbu - kabelky od Kláry ozdobené Sylviinými šperky. „Seznámily jsme se na základě toho, že  nás oboustranně okouzlila naše vzájemná tvorba a velmi si lidsky rozumíme. Minulý rok jsme měly společnou první prodejní akci v Praze, kde jsme prezentovaly naší tvorbu a zároveň jsme představily dvě jedinečné kabelky, které byly doplněny Sylviným šperkem. Myšlenka spojení naší tvorby nás natolik nadchla, že jsme se rozhodly spolupracovat a vytvářet jedinečné modely,“ říká návrhářka Klára Šedivá.

Svá další společná díla představí obě dámy už podruhé na veřejné prodejní akci 3. října od 16 do 19 hodin v kavárně Art & Coffee (Na Příkopě 24, Praha 1).

Klára Šedivá & Sylvie Majerová

Reklama