seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Připravuje pleť na další den
Během spánku není naše pleť tolik namáhaná jako ve dne, odpočívá, regeneruje se a vytváří ochranu před volnými radikály a vnějšími vlivy. Noční krém je většinou velmi vyživující a dodává pleti to, co k regeneraci potřebuje. Zároveň obsahuje vyšší množství aktivních látek než denní krém a působí více do hloubky pleti. Krémy na noc jsou hutnější, mastnější a poskytují pleti pořádnou výživu.

Obnovuje pleť
S obnovou také pomáhá noční krém. Pokud ho nepoužíváte, můžete si zadělat na zpomalení nebo dokonce zastavení obnovujícího procesu. V noci je vaše pleť připravena přijímat více látek, proto jí dodejte zdroj, ze kterého může čerpat.

Oddaluje stárnutí pokožky
Možná jste si všimli, že jsou často noční krémy nazvány jako anti-aging. Ty v sobě mají látky, které pomáhají s omlazováním pokožky. Výhodou je, že noční krémy neobsahují SPF, jelikož v noci není třeba pleť tolik chránit před sluníčkem. Je tedy prostor pro obsah jiných aktivních látek, jako je například retinol. Ten nereaguje dobře se sluncem, proto se doporučuje ho dávat na noc. Zároveň ale ve dne nezapomeňte na krém s SPF.

Hydratuje
To je velká výhoda nočního krému. Je hodně hutný a vyživující a má přes noc možnost se dostat do hlubších vrstev kůže. Proto můžete mít ráno větší pocit vyživené a jakoby nasáklé pokožky.

Zklidňuje
Pokud máte citlivou nebo problematickou pleť, noční krém by pro vás měl být nutností. Pleť totiž dokáže zklidnit a také léčit. Přes den ji vystavujeme stresovým faktorům, prachu, nečistotám a některé z nás ji zatěžují make-upem. Je pravda, že dnešní make-upy už tolik pleti nevadí, ale přece jen je lepší, když na ní není nic a může odpočívat a přijímat látky, které jí prospějí.

Aktivuje tvorbu kolagenu
Kolagen se přirozeně vyskytuje v našem těle, má za funkci zvyšování elasticity pokožky, její zpevňování a hydrataci. Množství kolagenu se s věkem snižuje, a proto musíme podpořit jeho tvorbu. S tím pomůže správně zvolený noční krém.

Tipy na závěr:

  • Noční krém volte ideálně od stejné značky jako denní krém (péče je potom komplexní a dobře se doplňuje).
  • Krém pravidelně měňte, protože pleť si zvyká a je možné, že nebude mít po nějaké době takové účinky jako na začátku.
  • Pleť je také nutné dobře očisit. Bez dokonalého odlíčení nebude mít noční krém ty správné účinky.

6350ff4a9054dobrazek.jpg
Noční krém Puaree, 590 Kč / Manufaktura, 325 Kč / Yves Rocher, 769 K č/ Balade en Provence, 449 Kč

Foto: Se souhlasem Puaree, Manufaktura, Yves Rocher, Kosmetika bez vody, Balade en Provence

Zdroj: Vichy, Krasa, Stylecraze