Dřevěné chodníčky většinou vznikají na místech, jako jsou prameniště a rašeliniště a slouží k tomu, aby se i na takových místech mohli procházet lidé. Díky nim se tam dostanou například i kočárky, mnohdy vozíčky i domácí mazlíčci. Na takových místech je k vidění zajímavá fauna i flora.

Prameniště Chomutovky
Chomutovky se nacházejí, jak už název napovídá, v okrese Chomutov. Jde o přírodní rezervaci, která je jako dělaná k procházkám. Rozkládá se na 1882 ha a někdy se místo označuje jako Novoveský rybník.

Čihadla
Čihadla se nacházejí přímo v našem hlavním městě - v Praze (Hloubětín, Hostavice a Kyje). Tato pražská lokalita není tolik známá, a proto tu můžete potkat méně lidí než jinde. Čihadla jsou suchý poldr (nádrž) jako součást klánovického přírodního parku.

Chalupská slať
Chalupská slať je největší rašelinové jezírko v ČR. Nachází se na Šumavě a je to vhodné místo i pro děti, protože tudy vede naučná stezka. Doporučujeme dojít až k tmavému oku jezírka. Naučná stezka je asi 250 m dlouhá a spojuje rašeliniště s rašelinným jezírkem.

6440fad7520efobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Bílá Opava
Vyrazte si prohlédnout vodopády, peřeje, kaskády a skalní útvary do údolí Bílá Opava, které se nachází v Moravskoslezském kraji v Jeseníkách. Tato naučná stezka je rozhodně oku lahodící, pokud taková místa máte rádi. Jsou tu chodníčky, mosty, schodiště a lávky. Prohlédněte si horskou přírodu s celou rodinou.

Vlčí výběh Srní
Spojte chodníčky s vlky a vyrazte na Šumavu do národního parku a navštivte vlčí výběh v Srní. Velkou výhodou je, že je vstup zdarma. Možná budete mít štěstí a až vyjdete na vyhlídkovou lávku, uvidíte vlky. Není totiž pravidlem, že jsou pokaždé vidět. Lávka se nachází 3-4 metry nad terénem a nachází se zde pozorovací přístřešky.

Olšina
V okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji se nachází rybník Olšina, přes který vede dřevěná lávka nebo chcete-li jinak – most. Rybník Olšina je jedním z nejvýše položených rybníků v ČR a je obklopen mokřady, rašeliništi a lesy. Stezka Olšina dokonce v roce 2021 vyhrála v hlasování veřejnosti ocenění Dřevěná stavba roku.

6440fb5300476obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: wikipedia, kudyznudy, praha-priroda

Čtěte také: