Zatopený lom Okrouhlák

Nedaleko Konstantinových lázní na Hradišťském vrchu v západních Čechách se nachází lom Okrouhlák, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Těžba v tomto lomu skončila už v roce 1997, a tak je dnes zatopený a veřejnosti přístupný. Dostanete se k němu po trase Naučné stezky Hradišťský vrch. Lom je známý pro spoustu druhů ryb i dalších zvířat, v jeho okolí potkáte žáby, vodní šneky i raky. Lze se tu i koupat – hledejte písečnou pláž.

20200604-TOYOTA-POCESKU-LOM-HRADISTSKY-VRCH-CZ-LR-0046-2048x1365.jpg
Foto: Toyota Počeku

Zámek Mitrowicz

Pokud míříte do jižních Čech, můžete si zajet na Lipno, kde vás čeká spoustu vodních radovánek. Variantou je také řeka Lužnice, ale využít můžete také překrásné ubytování v zámku Mitrowicz, jehož součástí je i obnovený park s bylinkovou zahrádkou či odpočinkovou zóna u průzračného koupacího jezírka.

64c0e567d4a3bblobid0.jpg
Foto: Toyota Počeku

Rybník Harasov

Dvanáct kilometrů od Mělníka se nachází toto překrásné přírodní koupaliště. Výletním cílem ale může být v jakémkoli ročním období, za průzkum totiž stojí i jeho okolí. Na samém břehu stojí někdejší slavný hotel, kam jezdíval třeba i herec Oldřich Nový. Toto místo je také součástí nové naučné stezky nazvané Poklady Harasova, která nabízí půvabnou a romantickou procházku.

LW-220505-LEXUS-POCESKO-15-RYBNIK-HARASOV-KOKORINSKO-CZ-LR-0048.jpg
Foto: Lexus Počeku

Nádrž Nové Mlýny

Ať už jedete do Mikulova za designovou přehlídkou Křehký Mikulov, nebo spíš za ochutnávkou vína, rozhodně nevynechejte osvěžení u překrásné nádrže Nové Mlýny. Pohádkový je i výlet na loďce či šlapadlu.

blobid1.jpg
Foto: Toyota Počeku

Kamencové jezero

Chomutovské Kamencové jezero je jediné svého druhu na světě. Existovalo ještě jedno, v Kanadě, jenže vyschlo. Pokud vám to samo o sobě jako cíl výletu nestačí, sbalte si plavky a věci na piknik – na jeho břehu jsou totiž upravené pláže, koupání je povoleno. V jeho západní části si případně můžete i půjčit šlapadlo a lze se tu i ubytovat v chatičkách nebo postavit stan.

shutterstock-500508052.jpg
Foto: Shutterstock

Nádrž Harcov

Když se budete chtít vykoupat, nebo se třeba projet na loďce v Libereckém kraji, stavte se u Harcovské přehrady. Někdy se jí také říká Liberecká. Větší pláž najdete na pravém břehu, kde je rovněž k dispozici volejbalové hřiště a nedaleko je hráz.

64c0e49c839b020200806-TOYOTA-POCESKU-SEVER-NADRZ-HARCOV-CZ-LR-0012.jpg
Foto: Toyota Počeku

Zdroj: Toyota Počesku, Lexus Počesku

Reklama