Věnujte pozornost energetickému štítku
 
Jakmile dojde na úspory, nejdůležitějším parametrem je energetický štítek. Písmena A až G, kterými jsou jednotlivé energetické třídy označené, určují, kolik energie váš spotřebič spolyká. Finanční rozdíl přitom bývá markantní: Chladničky Bespoke od Samsungu v třídě A dokážou oproti ledničkám třídy E ročně ušetřit až 57 % nákladů za elektrickou energii.

6492ebe65ad6a22-Bespoke-Lifestyle-Image-20-Clean-Peach-Clean-Vanilla-Satin-Sky-blue.jpg
Snižte teplotu
 
Velmi účinným způsobem, jak snížit spotřebu energie, je využití nižších teplot provozu u myček, praček a sušiček. Nižší teplota totiž dokáže významně ušetřit náklady za elektřinu. Skvělým příkladem je režim Eco Bubble, který najdete v pračkách Samsung. Prací prášek se v něm přemění na bubliny, jež rychleji pronikají do látky a zajišťují až o 24 % účinnější praní, a to i při nízké teplotě. Obavy, zda bude prádlo v chladnější vodě skutečně dobře vyprané, tak můžete pustit z hlavy.

Less-Microfiber-Filter-Lifestyle-Main1.jpg
Využijte potenciál moderních technologií
 
Asi vás nepřekvapí, že velmi výraznou pomocnicí při úsporách v domácnosti je umělá inteligence. Strojové učení, speciální algoritmy a analýza velkých dat pomáhají spotřebičům rozpoznat vaše zvyky, optimalizovat svůj provoz, a tím pádem se chovat úsporněji. Už zmíněné chladničky Bespoke umí chytře řídit svůj kompresor a uzpůsobit obnovu teploty po otevření dveří. I s pomocí dalších funkcí AI tak lze uspořit až 15 % spotřeby energie. A vy si můžete v klidu rozmyslet, co si dáte k jídlu.
 
Poznejte možnosti chytré domácnosti
 
Automatizace a ovládání spotřebičů z mobilu je skvělá věc. Zejména pokud patříte mezi zapomnětlivce, kteří si nikdy nejsou jistí, zda troubu/klimatizaci/topení skutečně vypnuli. V takovém případě se rozhodně vyplatí připlatit si za spotřebiče s konektivitou, které podporují koncept chytré domácnosti. V mobilní aplikaci pak můžete svá zařízení ovládat, ať už jste kdekoliv. Praktickou funkcí je i automatické vypnutí určitých spotřebičů, jakmile opustíte byt.

6492ed34c932bOVEN-Cook-F07.jpg

Vsaďte na nadčasový design

Spotřebiče s kvalitním, minimalistickým designem vám možná neuspoří peníze za energii, ovšem i tak se jedná o chytrou a udržitelnou investici. Kvalitní provedení totiž zaručuje dlouhou životnost, nadčasový design zase jistotu, že se spotřebič za pár let „neokouká“ a bude se do domácnosti hodit i v případě stěhování nebo rekonstrukce. Jestliže rádi experimentujete, pak sáhněte po chladničkách Samsung Bespoke. Máte na výběr z několika atraktivních barevných provedení a přední panel je navíc možné po čase vyměnit, aniž byste museli koupit nové zařízení.
 
Nakupujte včas a chytře
 
Pokud mají spotřebiče svůj věk a víte, že se blíží ke konci své životnosti, vyplatí se investovat do nového zařízení včas. Za prvé, vyhnete se zbrklému nákupu ve chvíli, kdy ledničku, pračku či jiný spotřebič zkrátka nezbytně potřebujete. Za druhé, moderní produkty bývají výrazně úspornější než ty, které se prodávaly před lety. Za třetí, můžete vychytat zajímavou akci a pořídit spotřebič s výraznou slevou.
 
Do 30. července můžete například nakoupit chytré a úsporné spotřebiče Samsung Bespoke a získat 15 % z doporučené maloobchodní ceny zpět. Přehled produktů, na které se akce vztahuje, a další informace o najdete na stránkách https://www.samsung.com/cz/akce/ce/cashback/#bonus.

Clipboard01.jpg
 

Reklama