5f89717b2b66dobrazek.png

Dopřejte si pestrou stravu s dostatkem vitaminů
Důležitý je dostateční přísun čerstvé zeleniny, ovoce a stravy bohaté na vitamin C a vitaminy skupiny B, které přispívají k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy. V období viróz je maximálně vhodné podávat vývary, zeleninové polévky a jídla z čerstvých surovin.

Nešiďte spánek
Spěte pravidelně 7-8 hodin. V pokoji, kde spíte, udržujte teplotu ideálně 18-19 °C. Důležité je i pravidelné větrání místnosti.

Choďte do přírody, sportujte
Pohyb a čerstvý vzduch je jedna z věcí, která vaší imunitě zásadně prospěje. I když je chladno, vyrazte na procházku, jděte si zaběhat. Park nebo les udělají lepší službu než návštěva posilovny.

Vsaďte na probiotika
Střevní mikrobiom hraje zásadní roli ve schopnosti našeho těla odolávat nemocem. Proto je dobré posilovat jej probiotiky. Ve vašem jídelníčku by neměly chybět zakysané mléčné výrobky, jogurty, kefíry či acidofilní mléka a také fermentované potraviny, které jsou blahodárné pro střevo.

Omezte stres
Dlouhodobý stres může mít negativní dopad na naše fyzické a duševní zdraví. Naučte se se stresem pracovat, aby vám nepřivodil vážnější zdravotní obtíže. Vyhýbejte se stresovým situacím. Relaxujte, žijte přítomností a buďte pozitivní

Zkuste homeopatika5f8971be42f99obrazek.png
Jednou z možností prevence jsou i homeopatické léky. Mají řadu výhod. Jsou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy. Homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum je určen jak k prevenci, tak k léčbě chřipkových stavů. Pro prevenci  užívejte 1 dávku týdně. Od prvních příznaků chřipkových stavů, jako je např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů, užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů. Lék je vhodný pro všechny věkové skupiny. Užívat jej mohou i těhotné a kojící ženy i senioři. Malým dětem lék rozpusťte v trošce vody pro pohodlnější a bezpečnější podání. Léková forma v podobě granulí v jednodávkových obalech je praktická, můžete je nosit v kabelce, aktovce, a mít lék tak vždy po ruce.


Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

 
 

Reklama