V pátečním neveselém tématu jste měly, milé dámy, hádat šest řečí, do kterých jsme přeložili slůvko „rozvod“. Němčinu a angličtinu jste poznaly skoro všechny, ale v jaké řeči se řekne rozvod „skilsmisse“, to už byl oříšek...

Scheidung, divorce, skilsmisse, válás, rozwód, diborsiyo - těchto pět slov znamená totéž: rozvod. Vaším úkolem bylo napsat, z jakých řečí jsme si slova vypůjčili. Správná odpověď je, že slova jsou:

  • německy, anglicky, dánsky, maďarsky, polsky a filipínsky.

Tak co - věděla jste?

Co můžete vyhrát

kuchV této hádanakové soutěži můžete získat dvě ceny: balíček plný zdraví od firmy Noventis a knížku Kuchařka pro mou dceru autorky Jany Zatloukalové (SMARTpress)...

Balíček plný zdraví od firmy Noventis obsahuje...

  • 2x60 kapslí potravinového doplňku Koenzym Q10
  • 40 kapslí doplňku stravy Omega-3 Max
  • 30 tabletek doplňku stravy Karnitin

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 15. 5. 2012 do 15. 6. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o knihu Kuchařka pro mou dceru. Pokud odpovíte správně alespoň na 10 hádanek, zařadíte se také do slosování o zdravý balíček od firmy Noventis.

karnitomegakoen

Abyste mohla soutěžit, musíte být registrovaná a aktuálně přihlášená čtenářka. Též musíte mít vyplněné ve svém profilu údaje nutné k soutěžím.

Reklama