youuu.jpg
Ty / Foto: Netflix

Pěkně daleko

Zeynep Altin je na konci svých sil. Je přepracovaná a deptá ji manžel, dcera i stárnoucí otec. Smrt matky a její pohřeb, který málem skončí totální katastrofou, je pro ni poslední kapkou. Opouští tedy Mnichov a prchá na jeden ostrůvek v Chorvatsku. V domě, který jí matka před lety tajně koupila a darovala v závěti, doufá, že najde klid, svobodu a sama sebe. Jen kdyby bývalý majitel Josip, ostrovan skrz naskrz, stále nežil na stejném pozemku… Německá romantická komedie je k dispozici na Netflixu.


 
Luther: Pád z nebes

Detektiv vrchní inspektor John Luther je brilantní londýnský důstojník, natolik posedlý svou prací, že je ochoten vydat se i těmi nejtemnějšími cestami a porušit ta nejpřísnější pravidla. Zatímco však sériový vrah terorizuje Londýn, zhrzený detektiv John Luther sedí za mřížemi. Pronásledovaný svým neúspěchem při dopadení kybernetického psychopata, který se mu nyní posmívá, se rozhodne utéct z vězení a dokončit svou práci pomocí všech možných prostředků. Film s Idrisem Elbou v hlavní roli sledujte na Netflixu.

Perry Mason

Los Angeles roku 1931. Zatímco se zbytek země potýká s velkou hospodářskou krizí, tohle město vzkvétá! Ropa! Olympijské hry! Zvukový film! Evangelický zápal! A taky únos dítěte, který se velmi nepěkně zvrtne. Dramatický seriál, inspirovaný postavami z knih spisovatele Erlea Stanleyho Gardnera, sleduje počátky kariéry Perryho Masona, největší právnické legendy americké literatury. Když se Masonovi naskytne jedinečná šance ujmout se případu desetiletí, neúprosná honba za pravdou odhalí roztříštěnost města a dost možná i cestu k obhájcově vykoupení. Druhá řada je na HBO Max od 6. března.

TY, 2. část 4. řady

První část čtvrté série seriálu TY byla plná vražd a záhad a je jiná než předchozí řady. Z chladnokrevného zabijáka a stalkera Joa tentokrát dělá spíše amatérského detektiva, který se snaží všemu přijít na kloub. A sám má také trochu nahnáno. Od 9. března je na Netflixu druhá polovina 4. řady, která bude podle upoutávky, kterou Netflix vydal, pořádně napínavá a nepředvídatelná. Kromě toho, že si Joe nejspíše opět zašpiní ruce, až se bude muset zbavit někoho nepohodlného, bude asi také dost v šoku, jak ukazuje závěr traileru.

MH370: Ztracené letadlo

V roce 2014 zmizel let 370 Malaysian Airlines spolu se všemi 239 cestujícími na palubě. O devět let později rodiny, vědci, vyšetřovatelé i novináři stále hledají odpovědi. Oficiální informace chybí a existuje spousta divokých teorií. Je tu však jedna věc, na které se všichni shodnou: nevzdají se, protože pravda jen tak nezmizí. Dokument, který je od Netflixu, se ponoří do jedné z největších moderních záhad. Vrhne trochu světla na některé z hlavních teorií, stejně jako na to, co se stalo před tím a poté, co let zmizel z radaru.

Víly z Inisherinu

Studio Searchlight Pictures a scenárista a režisér Martin McDonagh představují nekonvenční film s Colinem Farrellem a Brendanem Gleesonem v hlavních rolích. Přestože jsou maloměstští sousedé Pádraic a Colm dlouholetými přáteli, octnou se ve slepé uličce, když jeden z nich zničehonic jejich vztah ukončí, což má pro oba šokující důsledky. Colm oznámí, že už si s Pádraicem nepřeje mluvit, a trvá na tom, že si při porušení jeho požadavku usekne prst. Navzdory Colmovu neslýchanému jednostrannému prohlášení je však Pádraic odhodlaný přátelství zachránit. Film Víly z Inisherinu, jehož děj se odehrává na pozadí irské občanské války ve 20. letech 20. století, slibuje divákům talentované herecké obsazení, jedinečný příběh a krásné záběry. Na Disney+ bude k vidění od neděle12. března.

Zdroje: Netflix, HBO Max, Disney Plus