Mužům prostě do hlavy nevidíme. Pravda, přiznejme si, že je to mnohdy lepší, neboť bychom se nejspíš hodně divily, jaké sexuální představy se tomu našemu drahému zrovna honí hlavou. Muži mají prostě svá tajemství. Některá z oblasti erotiky vám prozradíme.

 

1. Muži často prostřednictvím sexuální energie ventilují potlačované emoce

 

Partner se s vámi chce pomilovat, ale vy se i přesto nemůžete zbavit dojmu, že vás doopravdy nemiluje – je neklidný a nervózní. Snažíte se o konverzaci, ale jeho nezajímá nic jiného než styk. Vy ale cítíte, že něco není v pořádku.

 

Vlastně mu vůbec nejde o soulož, ale jen se potřebuje zbavit citového napětí. To je pro většinu žen nepochopitelné, protože náš mechanizmus funguje zcela opačně. Těžko pociťujeme tělesné vzrušení, když nemilujeme srdcem. Pro muže je ale soulož téměř něco jako řeč.

 

Co s tím: Když máte pocit, že svádění je pouze zástěrkou potlačovaných emocí, ujistěte partnera, že budete ráda sdílet jeho pocity s ním. Když muži umožníte vyjádřit citové napětí verbálně, zvýšíte tím erotický náboj a následné milování bude mnohem vášnivější

 

2. Když odmítáte fyzickou lásku, cítí se muži zavržení i citově

 

Milostná předehra znamená pro muže mnohem víc než jen touhu po souloži. Když jste mrzutá, nemáte ne sex náladu a odmítnete ho, má muž pocit, že neodmítáte milování, nýbrž jeho samotného.

 

Většina mužů také přiznala, že když se jejich partnerka nechová vstřícně k milostným výzvám, tajně se cítí pokořeni a zdrceni.

 

Co s tím: Muži mají rádi ženy, které se nebojí dát najevo touhu po milování. Projevíte-li svou sexuální touhu, bude se muž cítit bezpečněji, protože bude žádostivost sdílet s vámi. Pamatujte si, muži nenávidí odmítnutí. Nemáte-li náladu se milovat, odmítněte sex, nikoliv jeho lásku.

 

3. Erekční iluze

Tohle je tajemství, o kterém mnohé ženy nevědí. Když má váš partner erekci, nemusí to bezpodmínečně znamenat sexuální vzrušení. Erekce je způsobena přívalem krve do penisu.

 

Ztopoření údu může mít ale také několik nesexuálních důvodů. Erekce po ránu je většinou fyziologickou záležitostí a příčinou může být plný močový měchýř. Erekci může také způsobit tlak těsného oblečení, nebo dlouhé sezení ve skrčené pozici. Příčinou erekce ale také mohou být extrémní stavy napětí nebo stresu. Díky této „erekční iluzi“ si někdy partnerovu erekci mylně vykládáme.

 

Co s tím: Otevřeně se partnera zeptejte, má-li náladu na milování, nebo ne. Nelamte si hlavu příčinami jeho erekce a předpokládejte sexuální vzrušení. Určitě mu váš omyl vadit nebude. Jestliže není náležitě roztoužený, věřte, že brzy bude.

 

4. Partner vás bude více milovat, když s ním budete častěji souložit

 

Existuje rozdíl mezi souloží a milováním. Soulož je čistě fyzický akt rozkoše, kdežto milování je emocionální akt, v němž partnerovi vyjadřujete lásku a obdiv. Můžete souložit bez milování a naopak, ideální je skloubit obojí.

 

Ženy chtějí při milostném aktu víc mazlení, dlouhých polibků, pomalou předehru, společné sdílení emocí a romantiku. Zatímco muži chtějí více spontánnosti, fyzické vášně hravého a smyslného sexu.

 

Co s tím: Promluvte si otevřeně s partnerem o tom, co chce. Muži budou lepšími milenci, dovolíme-li jim občas styk bez milování. Pokud vidíte, že se partner během předehry jeví jako duchem nepřítomný, na rovinu se ho zeptejte, jestli k vám není pouze ohleduplný a nemá chuť jen na styk.

 

Pozor ale, nechce-li se s vámi partner milovat a vždy požaduje pouze styk, vážně si o tom promluvte.

 

5. Muži mají rádi orální sex

 

A to nejen proto, že jim dělá tak dobře, ale zároveň pociťují, že jsou skutečně přijímáni a akceptováni. Jednou z největších chyb ženského uvažování je: „Já mu budu cucat orgán, ze kterého močí.“

 

Pravda, nezní to moc přitažlivě, ale vy hýčkáte a zbožňujete nejzranitelnější část jeho těla a váš partner má přitom fantastický pocit.

 

Co s tím: Je na vás, jak budete při orálním sexu postupovat. Určitě není dobré nuceně překonávat to, co se vám příčí. Promluvte si o vzájemných pocitech. Dozvíte se jeden o druhém mnohem více a navodíte intimní atmosféru.

 

Co muži nemají rádi při orálním sexu:

 

+ Když ženy sají penis, jako by se ústy pokoušely dojit krávu.

+ Když zraňují penis zuby (mužské přirození je velmi citlivé, proto se milencům nelíbí kousání, žvýkání nebo štípání).

+ Když se ženy soustředí pouze na penis a na zbytek těla zapomínají.

+ Když ženy zarytě mlčí (samozřejmě je těžké mluvit s plnou pusou, ale zkuste se partnera zeptat, jestli se mu to líbí, vyznat mu lásku a říci, jak je mužný).

+ Když ženy vyplivují semeno (mnoho mužů se cítí zneuctěno, když ejakulují do vašich úst a vy hned běžíte do koupelny nebo pod postelí zuřivě hledáte ubrousek).

 

6. Muže vzrušují zrakové vjemy

 

Většina mužů zapojuje pravou polovinu mozku, jsou tedy vizuálně orientováni, zatímco ženy více vzrušují slova. I když to možná nerada slyšíte, váš vzhled může zásadně ovlivnit míru vzrušení vašeho partnera.

 

Muži si jiné ženy neprohlížejí z nedostatku lásky k vám, ale proto, že jsou vizuálně orientovaní. Pokud si muži všímají ostatních žen, vychází to z jejich přirozenosti a vše je v pořádku, za předpokladu, že si nezapomínají všímat vás.

 

Co s tím: Pokud chcete muže vzrušovat, udělejte něco pro svůj vzhled. Milujete-li se běžně  potmě, zkuste rozsvítit nebo zapálit svíčky. Promluvte si otevřeně s partnerem o prožitcích při pohledu na jiné ženy.

Reklama